Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.01.2022 14:43
PS5 VRR
2970V

PS5 wkrótce otrzyma VRR? Sony ma szykować się do dużej aktualizacji

Sony może już wkrótce opublikować oczekiwaną od ponad roku aktualizację PS5. Producent przygotowuje się podobno do wydania łatki oferującej VRR, ale gracze muszą zaczekać na najnowszy sprzęt Japończyków.

Na CES 2022 otrzymaliśmy zapowiedź wielu ciekawych telewizorów Sony i producent potwierdził ważną wiadomość – wszystkie ekrany mają być „idealne do PS5”. Korporacja jeszcze nie potwierdziła wszystkich szczegółów, ale według przecieków najnowszy sprzęt Japończyków otrzyma pełne wsparcie VRR.

Wszystkie nowe Bravie XR mają od premiery otrzymać obsługę Variable Refresh Rate przez HDMI 2.1, więc producent nie będzie musiał wgrywać żadnej aktualizacji. Tutaj jednak właśnie pojawia się pozytywna wiadomość, ponieważ PS5 ma otrzymać nowy firmware, który zapewni graczom dostęp do VRR.

Informację na temat nowych Bravii przedstawił Vincent Teoh z kanału HDTVTest – specjalista często otrzymuje szczegóły przed premierą oraz ma okazję testować najnowsze TV wszystkich producentów.

Najnowsze telewizory Sony trafią na rynek wiosną, ale aktualnie nie potwierdzono, jak będzie wyglądać sytuacja z ubiegłorocznymi modelami. Jak wiadomo firma miała już w zeszłym roku zadbać o nowy firmware, by także modele z 2021 roku otrzymały wsparcie VRR.

Warto przypomnieć, że VRR to technika zmiennej częstotliwości odświeżenia, która jest dostępna dzięki HDMI 2.1. To rozwiązanie działa już w między innymi Xboksach Series X|S i gracze w niektórych grach mogą liczyć na wyższą liczbę klatek na sekundę lub przynajmniej stałe 60 fps.

Źródło: https://wccftech.com/playstation-5-vrr-support-imminently/

Tagi: Bravia Sony Sony Bravia XR