Samsung stawia na NFT, GeForce NOW i Stadię. Pokazano telewizory na 2022 rok

Gry
2736V
Samsung stawia na NFT, GeForce NOW i Stadię. Pokazano telewizory na 2022 rok
Wojciech Gruszczyk | 03.01.2022, 14:04

Samsung pokazał serię nowych telewizorów na 2022 rok i korporacja skupia się tym razem nie tylko na pięknym obrazie oraz zdumiewającym dźwięku. Firma zadbała o pełne wsparcie NFT, GeForce Now oraz Stadii.

Tytułem wstępu – NFT to unikalne jednostki danych przechowywane na blockchainie (forma cyfrowej księgi rachunkowej), które użytkownicy mogą kupować i sprzedawać. W ostatnim czasie zrobiło się bardzo głośno o NFT w naszej branży i Square Enix jest drugim studiem rozwijającym gry AAA, który oficjalnie chce oferować podobne produkty w swoich produkcjach.

Jak się jednak okazuje, nawet producenci telewizorów zamierzają wspierać NFT, ponieważ Samsung właśnie przedstawił nową linię TV i korporacja chwali się platformą „Smart Hub”. Za jej pomocą użytkownicy mają otrzymać dostęp do zróżnicowanych aplikacji czy też funkcji.

To właśnie w tym miejscu pojawi się „NFT Platform”, dzięki której klienci będą mogli bezpośrednio z telewizora kupować lub sprzedawać swoje „cyfrowe dzieła sztuki”:

„NFT Platform: aplikacja ta wykorzystuje intuicyjną, zintegrowaną platformę w celu odkrywania i kupowania cyfrowych dzieł sztuki, a także obrotu nimi, za pośrednictwem ekranów MICRO LED oraz telewizorów Neo QLED i The Frame”.

To jednak nie koniec nowości, ponieważ Smart Hub zapewni także wspólne oglądanie produkcji (przez wideoczat), automatyczną kalibrację ekranu oraz „Gaming Hub”. Ta ostatnia funkcja potwierdza ciekawą sytuacją, ponieważ nowe TV otrzymają bezpośrednie wsparcie GeForce Now, Stadii oraz platformy Utomik:

„Gaming Hub: rozwiązanie to umożliwia graczom odkrywanie nowych tytułów i cieszenie się tymi, które już znają i kochają, za sprawą usług streamingu. Dzięki partnerstwom Samsung z branżowymi liderami –NVIDIA GeForce Now, Stadia i Utomik – użytkownicy mają dostęp do bogatej biblioteki gier”.

Samsung wspomina, że „to dopiero początek” i najwidoczniej Gaming Hub będzie rozwijany – może w przyszłości właśnie w tym miejscu pojawi się Xbox Game Pass? Jak wiadomo Microsoft pracuje nad stosowną aplikacją, która pozwoli graczom doświadczać gier bezpośrednio na ekranach telewizorów.

Samsung stawia na NFT, GeForce NOW i Stadię. Pokazano telewizory na 2022 rok

Źródło: Informacja prasowa: Samsung

Komentarze (33)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper