FIFA 22 liderem w Europie. Farming Simulator 22 i It Takes Two notują sukcesy

Gry
535V
FIFA 22 liderem w Europie. Farming Simulator 22 i It Takes Two notują sukcesy
Wojciech Gruszczyk | 29.12.2021, 16:18

Wszyscy narzekają, by później łapać za kontrolery i grać po nocach szukając Messiego w paczkach? FIFA 22 odniosła duży sukces na Starym Kontynencie, ale najnowsze dane potwierdzają, że gracze chętnie zapoznali się także z Farming Simulator 22 oraz It Takes Two.

W ostatnich miesiącach na rynku zadebiutowało wiele ciekawych produkcji, ale okazuje się, że gracze z Europy najchętniej sięgnęli po pewniaki. Christopher Dring z GamesIndustry.biz przedstawił na Twitterze kilka ciekawych statystyk dotyczących sprzedaży gier oraz konsol.

Jak się okazuje, ponownie Nintendo Switch zdominował najważniejsze rynki w Europie, ale PlayStation 5 radzi sobie coraz lepiej i wygrało w między innymi Wielkiej Brytanii:

„Zbliżamy się więc do wielkiego podsumowania 2021 roku. To kolejny rok zdominowany przez Nintendo Switch na wielu europejskich terytoriach, chociaż PlayStation 5 wydaje się być liderem w Wielkiej Brytanii, a także na mniejszych rynkach, takich jak Szwecja, Dania i Finlandia”.

FIFA 22 osiągnęła lepszy wynik od poprzedniej odsłony i jest liderem rankingu sprzedaży na Starym Kontynencie. Według danych GSD Farming Simulator 22 osiągnęło lepszy wynik od The Legend of Zelda Skywards Sword HD, Ratchet & Clank Rift Apart, Monster Hunter Rise, Forza Horizon 5 oraz Guardians of the Galaxy.

Największą nową marką okazało się It Takes Two – pozycja znacząco wyprzedziła rodzimy Outriders. Natomiast Metroid Dread zostało docenione przez wielu graczy, jednak tak naprawdę gra znalazła się na dopiero 23 miejscu na liście przebojów Nintendo Switcha.

Resident Evil Village jest piątą najlepiej sprzedającą się grą na PS5 – w rankingu przewodzi FIFA 22, która „nieznacznie” wyprzedza Spider-Mana. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku konsol Microsoftu, ale tutaj ze względu na Smart Delivery połączono dane i FIFA 22 również jest liderem. Forza Horizon 5 osiągnęła dopiero 4 lokatę, jednak musimy pamiętać o premierze w Game Passie.

Źródło: https://www.gry-online.pl/newsroom/farming-simulator-22-pokonal-na-rynku-europejskim-min-forze-horiz/z521099 Twitter: Chris_Dring

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper