Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.12.2021 14:25
Twórcy Alana Wake'a szykują kooperacyjną strzelankę
424V

Twórcy Alana Wake'a szykują kooperacyjną strzelankę. Remedy podpisało umowę na Vanguard

Remedy Entertainment potwierdziło prace nad Alan Wake 2, ale deweloperzy mogą jednocześnie tworzyć dwie duże produkcje. Studio właśnie potwierdziło podpisanie dużej umowy z chińskim Tencentem, na mocy której na rynku pojawi się kooperacyjna, sieciowa strzelanka o kodowej nazwie Vanguard.

Remedy Entertainment ujawniło Alan Wake 2, ale fińskie studio może jednocześnie pracować nad przynajmniej dwoma dużymi tytułami. Twórcy potwierdzili podpisanie „globalnej umowy deweloperskiej, licencyjnej i dystrybucyjnej z firmą Tencent”. Za sprawą współpracy powstanie kooperacyjna strzelanka.

„Gra o kodowej nazwie Vanguard ("gra"), będąca oryginalną własnością intelektualną Remedy, jest darmową, kooperacyjną strzelanką PvE, która łączy w sobie narracyjne doświadczenie Remedy i wciągającą sieciową rozgrywkę”.

Studio opracowuje pozycje na Unreal Engine i produkcja zmierza na PC oraz konsole – Remedy zajmuje się opracowaniem pozycji oraz wydaniem jej na niemal całym świecie. Wyjątkiem jest rynek azjatycki, gdzie do głosu dojdzie Tencent.

Remedy potwierdza, że gra aktualnie znajduje się w fazie koncepcyjnej, ale budżet przeznaczony na rozwój jest „zbliżony do typowej produkcji AAA”, więc najwidoczniej oba studia nie oszczędzają.

Bardzo możliwe, że jest to sieciowa pozycja rozwijająca uniwersum Control, o której w swoim czasie wspominało Remedy, ale na szczegóły musimy zaczekać do czasu pełnej prezentacji.

Źródło: https://investors.remedygames.com/announcements/remedy-entertainment-signs-a-global-development-license-and-distribution-agreement-with-tencent-for-the-co-operative-multiplayer-game-codenamed-vanguard/

Tagi: Alan Wake Control remedy Remedy Entertainment tencent Vanguard