W Battlefield 2042 pojawiła się pierwsza reklama prawdziwego produktu. Gracze są zachęcani do kupienia myszki

News
6260V
W Battlefield 2042 pojawiła się pierwsza reklama prawdziwego produktu. Gracze są zachęcani do kupienia myszki
Iza Łęcka | 27.12.2021, 08:21

DICE wykorzystało nadarzającą się okazję i do najnowszej strzelanki dodało pierwszą reklamę. W trakcie rozgrywki promowana jest myszka – nawet jeśli ogrywacie Battlefielda 2042 na PS5. Możliwe, że to kolejny etap rozbudowanej kampanii marketingowej.

W kilka tygodni od premiery Battlefield 2042 nie cieszy się oczekiwaną popularnością, co gorsza, zdarzają się również momenty, kiedy to debiutujący w 2018 roku Battlefield V gromadzi większą liczbę graczy na Steam. Pomimo pojawiających się przeciwności, deweloperzy kontynuują rozwój poszczególnych projektów, a jednym z nich wydaje się promowanie kolejnych propozycji firmy Logitech.

W najnowszej strzelance DICE możecie dostrzec pierwszą reklamę – baner prezentujący myszkę Logitech G502. Grafika ukazująca sprzęt została udostępniona na wszystkich platformach, dlatego sprawdzając tytuł chociażby na PlayStation 5 również zobaczycie prezentację urządzenia.

Battlefield 2042 - reklamy - 1

Odkrycie jednego z użytkowników nie wydaje się niczym nowym, gdyż już we wcześniejszych odsłonach serii mogliśmy natrafić na plakaty promujące firmę Intel czy też wydanie Blu-ray filmu „Jestem Legendą”.

Battlefield 2042 - reklamy - 2

Społeczność różnie odbiera podobne projekty, mimo iż część sympatyków strzelania nie widzi problemu w powyższych akcjach, to pojawiają się również zdecydowane komentarze, że DICE powinno na początku zająć się naprawą i rozbudową gry, a dopiero w następnym kroku w produkcji powinny znaleźć się reklamy. Musimy mieć jednak na uwadze, że jest to zapewne jeden z etapów większej współpracy z firmą Logitech.

Źródło: https://mp1st.com/news/battlefield-2042-product-placement-playercards-have-began-surfacing

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych