Final Fantasy 16 doświadczyło problemów, ale gra otrzyma prezentację. Sony może szykować się do dużej imprezy

News
937V
Final Fantasy 16 doświadczyło problemów, ale gra otrzyma prezentację. Sony może szykować się do dużej imprezy
Iza Łęcka | 27.12.2021, 07:41

Square Enix nie dotrzymało obietnicy: w 2021 roku nie mieliśmy okazji zobaczyć zbyt wielu nowych elementów z oczekiwanego Final Fantasy 16. Deweloperzy jednak planują, by już w pierwszych miesiącach 2022 roku pokazać wielkiego jRPG-a.

Twórcy Final Fantasy 16 już w październiku informowali, że zakończyli prace nad głównym wątkiem i obecnie zajmują się dopracowaniem tytułu. Studio chciało zapewnić okazałą prezentację pozycji w 2021 roku, lecz trudności wywołane COVID-19 sprawiły, że autorzy zostali zmuszeni do zmiany swoich założeń. W liście do fanów Naoki Yoshida skupił się na wszelkich przeciwnościach.

„Gdy ostatni raz rozmawialiśmy, obiecałem, że będę miał więcej informacji na temat FINAL FANTASY XVI pod koniec 2021 roku. Z przykrością muszę Was jednak poinformować, że nie będę w stanie dotrzymać tej obietnicy, ponieważ komplikacje związane z trwającą pandemią COVID-19 opóźniły prace nad grą o prawie pół roku”.

Producent potwierdził, że grę tworzy „pokaźny zespół złożony z utalentowanych twórców z całego świata”, jednakże pandemiczne realia wpłynęły na system pracy, a deweloperzy musieli realizować obowiązki z własnych domów, co bezpośrednio utrudniło komunikację. Jednym ze skrajnych przykładów kłopotów, jakie doświadczyło studio, było nieotrzymanie zamówionych assetów od partnerów zewnętrznych.

Yoshida zapowiedział, że Final Fantasy 16 będzie odznaczać się ulepszoną grafiką:

„Spędziliśmy większość 2021 roku na rozwiązaniu tego problemu i mamy nadzieję, że do nowego roku jego wpływ będzie minimalny, co pozwoli nam lepiej skupić się na bieżących zadaniach: podniesieniu jakości grafiki, dopracowaniu mechaniki walki, dopieszczeniu poszczególnych bitew, dopracowaniu cutscenek i ogólnej optymalizacji graficznej”.

Przedstawiciel Square Enix ogłosił, że kolejna odsłona popularnego IP zostanie zaprezentowana wiosną 2022 roku. Możemy śmiało przypuszczać, że Sony otrzyma możliwość pokazania gry – jest to ekskluzywna produkcja zmierzająca wyłącznie na PS5, więc Japończycy zapewne będą dążyli do przedstawienia tytułu na swojej imprezie:

„Pozostaje nam więc pytanie, kiedy możemy spodziewać się kolejnej porcji informacji? Cóż, mam przyjemność ogłosić, że obecnie planujemy zorganizowanie kolejnego wielkiego pokazu na wiosnę 2022 roku, jako że staramy się budować zainteresowanie przed ostateczną premierą gry”.

Wiadomość od producenta Final Fantasy XVI, Naoki Yoshidy. #FF16 #FFXVI

Źródło: Twitter: finalfantasyxvi

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych