Final Fantasy VII Remake z PS Plus z ogromnym problemem. Aktualizacja do wersji PS5 niemożliwa dla wielu

News
3037V
Final Fantasy VII Remake z PS Plus z ogromnym problemem. Aktualizacja do wersji PS5 niemożliwa dla wielu
Mateusz Wróbel | 24.12.2021, 09:18

Gracze skarżą się, że nie mogą zaktualizować Final Fantasy VII Remake z PS Plus do wersji PS5. 

Final Fantasy VII Remake został udostępniony kilka miesięcy temu za darmo osobom, które opłacają abonament PS Plus. Niestety, ale Square Enix zablokowało przyszłą możliwość aktualizacji do wersji PS5, więc posiadacze nowego PlayStation zostali zmuszeni skorzystać ze wstecznej kompatybilności i rozgrywki w 30 FPS-ach.

Dopiero kilka dni temu japoński wydawca serii Final Fantasy oznajmił, że posiadacze gry z PS Plus będą mogli bezpłatnie zaktualizować wersję gry z dodatkową możliwością zakupu rozszerzenia fabularnego wprowadzającego całkowicie nową postać. Los tak chciał, że wraz z wejściem planu w życie zaczęły pojawiać się komplikacje, przez które gracze nie mogą cieszyć się Final Fantasy VII Remake w wersji na PS5.

Już nasi Czytelnicy kilka dni temu zgłaszali problem, że pobranie wersji na PS5 jest niemożliwe, ponieważ w odpowiedniej karcie gry na PS Store aktualizacja jest określona jako "niedostępna". Podobnie sytuacja wygląda u graczy z innych zakątków świata. Niektórym pomogło przywrócenie licencji (jeśli nie wiecie, jak to zrobić, wejdźcie tutaj) z poziomu konsoli, a inni musieli włożyć płytkę z grą do napędu, aby konsola uznała, że nasze konto zasługuje na darmowe ulepszenie.

Sytuacja z Final Fantasy VII Remake w wersji z PS Plus jest bardzo zagmatwana i trzeba liczyć na to, że problem zostanie w bliskiej przyszłości rozwiązany przez Sony.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2021/12/sonys-backwards-ps4-to-ps5-upgrade-system-is-still-causing-headaches?fbclid=IwAR2cKpwoMnMnT8eBKhnDpsAQQyJaJaRfWtfVqXSCc4UE1ib1xRYCpvjdlmQ

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych