Twórcy The Last of Us i Uncharted prezentują najlepsze gry 2021 roku. Na liście znalazła się polska perełka

News
2787V
Twórcy The Last of Us i Uncharted prezentują najlepsze gry 2021 roku. Na liście znalazła się polska perełka
Wojciech Gruszczyk | 21.12.2021, 20:35

Naughty Dog powinno przygotowywać się do kilku ważnych ogłoszeń, ale deweloperzy postanowili zakończyć 2021 rok zestawieniem najlepszych gier ostatnich 12 miesięcy. Niespodziewanie na liście pojawiła się pozycja z Polski.

Naughty Dog ma rozwijać The Last of Us Remake, Frakcje do The Last of Us 2 oraz nową część Uncharted, ale w 2021 roku nie otrzymaliśmy żadnych zapowiedzi od doświadczonego studia Sony. Twórcy jednak postanowili podsumować ostatnie miesiące i wybrali najlepsze ich zdaniem produkcje.

„Rok 2021 był bardzo udany dla gier - zarówno dla twórców, jak i graczy. Niezależnie od tego, czy skakaliśmy przez oszałamiające, dzikie światy w Ratchet & Clank: Rift Apart czy przeskakiwaliśmy w czasie w Deathloop, czujemy się zaszczyceni, że możemy nie tylko tworzyć gry, ale też doświadczać niesamowitej pracy naszych rówieśników – i oczywiście świetnie się bawić!”

Twórcy w ostatnich miesiącach grali w Deathloop, Fortnite, House of Ashes, Inscryption, It Takes Two, Metroid Dread, Returnal, ale na liście pojawił się także... Frostpunk. Zdaję sobie sprawę, że pozycja 11 bit studios to kapitalna propozycja, jednak nie możemy zapomnieć, że tytuł (podobnie jak wymieniony na liście Bugsnax) nie zadebiutował w 2021 roku.

Patrick Goss (główny specjalista QA) nie ukrywa, że uwielbia city buildery i jego zdaniem Frostpunk może powalić na kolana:

„Uwielbiam City Buildery, a jeszcze bardziej uwielbiam Steampunkowe City Buildery. Wziąć Steampunkowego City Buildera i umieścić "ostatnią ostoję" ludzkości z epoki wiktoriańskiej w arktycznych warunkach... szaleństwo! Spędzanie dnia na układaniu infrastruktury ulicznej, aby utrzymać generator opalany węglem, podczas gdy twoi myśliwi wyposażeni w sterowce próbują znaleźć wystarczająco dużo jedzenia, by twoi ludzie nie umarli z głodu, nie jest w guście każdego, ale jeśli jest, to ta gra powali cię na kolana. Frostpunk jest pięknie zbalansowany pod względem rozgrywki, z odpowiednią krzywą uczenia się za każdym razem, gdy ci się nie udało (znowu i znowu, i znowu). Nagroda za pierwszym razem, gdy wygrasz? Będziesz wysyłać SMS-y do swoich przyjaciół. Cieszyłem się partyturą wiolonczeli przez wiele godzin, a atmosfera, jaką stworzyła produkcja, była tak chłodna, że zazwyczaj chwytałem koc, nawet tutaj, w słonecznym Santa Monica”.

Ulubione gry Naughty Dog 2021 roku:

  • Bugsnax
  • Deathloop
  • Fortnite
  • Frostpunk
  • House of Ashes
  • Inscryption
  • It Takes Two
  • Metroid Dread
  • Returnal
Źródło: https://www.naughtydog.com/blog/naughty_dogs_favorite_games_of_2021

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych