Ubisoft mierzy się z dużym problemem? Studio miało stracić wielu doświadczonych twórców

Gry (plotka)
787V
Ubisoft mierzy się z dużym problemem? Studio miało stracić wielu doświadczonych twórców
Wojciech Gruszczyk | 21.12.2021, 16:18

Ubisoft systematycznie wrzuca na rynek wielkie gry z segmentu AAA, jednak najnowszy raport sugeruje niespodziewane problemy. Z firmy odeszło wielu doświadczonych deweloperów, którzy rozwijali między innymi serię Far Cry.

Ubisoft w ostatnich dniach zapowiedział remake uniwersum Splinter Cell, ale korporacja ma mierzyć się z dużymi, wewnętrznymi problemami. Redakcja Axios przeprowadziła rozmowy z wieloma doświadczonymi deweloperami, którzy postanowili odejść z Ubisoftu.

Według raportu, „co najmniej pięć z 25” najbardziej doświadczonych twórców Far Cry 6 zrezygnowało z pracy dla korporacji w 2021 roku. Ubisoft Montreal i Ubisoft Toronto „w ciągu ostatnich sześciu miesięcy straciło co najmniej 60 pracowników”.

Problemem Ubisoftu są podobno niskie płace, mnóstwo konkurencji, frustracja z powodu „kreatywnego kierunku firmy” czy też niepokojące informacje związane z ubiegłorocznym skandalem – studio zostało oskarżone o niewłaściwe traktowanie pracowników.

Sytuacja jest podobno znaczącym problemem, który może wpłynąć na kolejne projekty Ubisoftu. Aktualnie firma prowadzi wielką rekrutację i stara się uzupełnić braki, jednak możemy podejrzewać, że trudno będzie zastąpić doświadczonych deweloperów.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/new-report-claims-ubisoft-is-facing-an-exodus-of-developers/

Komentarze (37)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper