Iza Łęcka Iza Łęcka 21.12.2021 09:02
GTA The Trilogy The Definitive Edition wdrapało się na listę najlepiej sprzedających się gier
1595V

GTA The Trilogy The Definitive Edition wdrapało się na listę najlepiej sprzedających się gier

Gracze głosują portfelami? O GTA The Trilogy The Definitive Edition można wiele powiedzieć, ale na pewno nie, że kolekcja odznacza się wysoką jakością. Pomimo wielu niedoróbek zestaw Grand Theft Auto zawitał na najnowszej liście najlepiej sprzedających się tytułów w Wielkiej Brytanii.

Ostatnie zestawienie sprzedaży gier w fizycznej dystrybucji z UK jest szczególne, gdyż obejmuje okres przedświąteczny, w trakcie którego kupowane są prezenty. W ostatnim tygodniu debiutowało na rynku fizyczne wydanie GTA The Trilogy The Definitive Edition, które biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności (fatalna jakość i wcześniejsza premiera cyfrowej wersji) osiągnęło bardzo dobry wynik – produkcja w edycji na PS4 i XOne znalazła się na 6 miejscu w rankingu sprzedaży.

W zestawieniu obejmującym wyłącznie fizyczną dystrybucję ponownie liderem została FIFA 22 – tytuł zanotował 72% wzrost sprzedaży w porównaniu z wcześniejszym tygodniem. Na drugim miejscu uplasowało się Call of Duty: Vanguard (+43%), a podium zamknęło Mario Kart 8: Deluxe (+15%).

Wyścigi Nintendo osiągnęły odrobinę lepszy wynik (mniej niż 200 sztuk) od Spider-Man: Miles Morales (PS5/PS4), który zapewne ze względu na nową dostawę PlayStation 5 oraz premierę „Spider-Man: No Way Home” cieszył się o 143% większym zainteresowaniem.

Na początku grudnia zadebiutowało Halo Infinite (4 miejsce), jednakże sprzedaż mniejsza o 62% sprawiła, że w minionych dniach pozycja wylądowała na 20 miejscu listy. Pamiętajmy jednak, że dane obejmują wyłącznie informacje dotyczące fizycznej dystrybucji, natomiast strzelanka Microsoftu jest dostępna w Xbox Game Pass, a tryb multiplayer jest darmowy.

Sprzedaż gier (fizyczna dystrybucja) w Wielkiej Brytanii: 

  • FIFA 22 (1 - miejsce w poprzednim tygodniu) 
  • Call of Duty: Vanguard (2)
  • Mario Kart 8 Deluxe (3) 
  • Spider-Man: Miles Morales (9)
  • Among Us (nowość)
  • Grand Theft Auto: The Trilogy Definitive Edition (nowość)
  • Minecraft (Switch) (8)
  • Just Dance 2022 (5)
  • Pokémon: Brilliant Diamond (6) 
  • Animal Crossing: New Horizons (7)

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-12-19-fifa-22-takes-christmas-no-1-as-among-us-beats-gta-trilogy-uk-boxed-charts

Tagi: Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition Rockstar Take-Two Interactive