Elden Ring „wygląda niesamowicie”. George R.R. Martin chwali grę i wspomina o nadciągającej premierze

News
1131V
Elden Ring „wygląda niesamowicie”. George R.R. Martin chwali grę i wspomina o nadciągającej premierze
Wojciech Gruszczyk | 20.12.2021, 12:41

Twórca „Pieśń lodu i ognia” szykuje się na kolejną premierę. George R.R. Martin zapewni swoim fanom kolejny świat, ale tym razem zainteresowani mogą szykować się na grę. Pisarz współpracował z From Software przy opracowaniu podstaw Elden Ring i teraz autor zachwala zmierzający na rynek produkt.

Za 67 dni odbędzie się premiera Elden Ring. Gra From Software może okazać się jedną z najważniejszych gier 2022 roku i nie bez powodu Elden Ring zostało ponownie wybrane „najbardziej oczekiwaną” pozycją na The Game Awards.

W projekt lata temu został zaangażowany George R.R. Martin, który choć nie ma dużego doświadczenia w budowaniu światów do gier, to jednak propozycja From Software „była zbyt ekscytująca, by ją odrzucić”.

Pisarz podzielił się na blogu swoimi spostrzeżeniami na temat Elden Ring i wspomniał o rozpoczęciu współpracy z japońskim studiem:

„Kilka lat temu, Hidetaka Miyazaki i jego niesamowity zespół projektantów, twórcy serii gier Dark Souls, dotarli z Japonii, by poprosić mnie o pomoc w stworzeniu fabuły [backstory] i historii dla nowej gry, nad którą pracowali”.

George R.R. Martin wspomniał o swoim zadaniu – to właśnie on odpowiadał za całe „zaplecze”, na podstawie którego Japończycy opracowali grę:

„Miyazaki i jego zespół z FromSoftware robili przełomowe rzeczy z przepiękną sztuką, a to, czego ode mnie chcieli, to tylko odrobina budowania świata: głęboki, mroczny, rezonujący świat, który posłuży jako fundament dla produkcji, którą planowali stworzyć. A tak się składa, że uwielbiam tworzyć światy i pisać historie”.

Twórca potwierdził, że Elden Ring wygląda „niesamowicie” i porównał tworzenie gry do filmu – George R.R. Martin wspomniał w tym wypadku o długim procesie rozwijania pozycji:

„Zrobiłem więc swoje i przekazałem moim nowym przyjaciołom z Japonii, a oni się tym zajęli. I tak minęły lata. Gry wideo są tak duże jak filmy w dzisiejszych czasach (właściwie większe)... a ich tworzenie zajmuje tyle samo czasu”.

Źródło: https://gamingbolt.com/elden-ring-is-finally-at-hand-looks-incredible-george-r-r-martin

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych