Spider-Man: Bez drogi do domu osiąga lepsze wyniki w kinach niż Avengers: Koniec gry

Filmy i seriale
2269V
Spider-Man: Bez drogi do domu osiąga lepsze wyniki w kinach niż Avengers: Koniec gry
Igor Chrzanowski | 18.12.2021, 18:15

Spider-Man: Bez drogi do domu jest największym kinowym hitem tego roku i najbardziej wyczekiwanym filmem od czasów Avengers: Koniec gry. Okazuje się, że pierwsze wyniki nowych przygód "pajączka" biją na głowę nawet kulminacyjne dzieło 10 lat Marvel Cinematic Universe.

Nie ulega żadnym wątpliwościom to, że na najnowszą przygodę Spider-Mana czekała cała masa widzów, a hype nakręcony na film był miejscami nawet większy niż ten na ostatnich Avengersów. Jak donosi serwis naEkranie, pierwszy dzień pajączka w kinach okazał się być absolutnie fenomenalnym sukcesem. 

Według pierwszych wyliczeń piątkowa premiera połączona z czwartkowymi pokazami specjalnymi, mogła w samych Stanach Zjednoczonych wygenerować nawet 120 milionów dolarów, co jeśli te doniesienia się potwierdzą, będzie drugim największym otwarciem w całej historii kina! Lepszy wynik ma tylko właśnie Avengers: Koniec gry. Endgame wygenerował 157 milionów na otwarcie, zaś zajmujące obecnie drugie miejsce Przebudzenie mocy 119 milionów. No Way Home może zatem nieznacznie pokonać Gwiezdne wojny.

Co zaś ciekawe, w niektórych krajach Spider-Man osiąga lepsze rezultaty niż Avengers - na przykład w Meksyku. Jeśli taka tendencja się utrzyma, Spider-Man może zarobić w weekend otwarcia nawet 250 milionów - i to w samej Ameryce Północnej.

Jeśli jeszcze wahacie się z pójściem do kina, zapraszamy do naszej recenzji!

Źródło: https://naekranie.pl/aktualnosci/spider-man-3-box-office-piatek-17-grudnia-rekordy-1639831797

Komentarze (51)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych