Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 18.12.2021 12:30
Mass Effect 4 na UE5
738V

Mass Effect 4 powstaje na Unreal Engine 5? Jeff Grubb potwierdza informacje z ogłoszenia o pracę

Choć następna odsłona serii Mass Effect to wciąż melodia przyszłości, już teraz pojawiają się kolejne informacje na temat technologii, jaka zostanie użyta.

Choć o powstawaniu Mass Effect 4 wiemy już od jakiegoś czasu, to mamy też świadomość, iż na ten moment nie ma sensu przesadnie ekscytować się premierą. Dlaczego? Cóż, ta jest bardzo odległa i być może należy zakładać nawet 2025 rok. Niemniej, już teraz wiemy na temat samej produkcji całkiem sporo - zapraszam serdecznie do naszego kompendium wiedzy o nadchodzącej odsłonie.

Teraz natomiast dowiedzieliśmy się kolejnej bardzo interesującej rzeczy na temat ME4. Jak bowiem wynika z ogłoszeń o pracę w BioWare - ekipa poszukuje utalentowanych programistów, którzy mają duże doświadczenie w pracy na silnikach Unreal Engine 4 oraz Unreal Engine 5. Post z ogłoszeniem został udostępniony przez znanego insidera, Jeffa Gubba, który przekazał, że jest to potwierdzenie, iż najnowsza odsłona serii Mass Effect jest tworzona właśnie na tym silniku.

Mężczyzna dodał później, że dla potwierdzenia może zdradzić, iż słyszał podobne doniesienia z kilku wiarygodnych źródeł. Co więcej, sama decyzja odnośnie do silnika, na którym powstanie gra, był w pełni decyzją twórców. Później dodał także, że chodzi o najnowszą iterację, a więc Unreal Engine 5. Wszystko zdaje się trzymać kupy i miejmy nadzieję, że tak też będzie po premierze gry za kilka długich lat.

Unreal potwierdzony dla Mass Effect.

Źródło: https://gamerant.com/mass-effect-4-unreal-engine-5/

Tagi: bioware Electronic Arts Mass Effect (2023)