Ubisoft zamierza "poszerzać horyzonty" serii Splinter Cell. W planach rozwój marki

Gry
751V
Ubisoft zamierza "poszerzać horyzonty" serii Splinter Cell. W planach rozwój marki
Kajetan Węsierski | 18.12.2021, 09:30

Wygląda na to, że Ubisoft ma duże plany odnośnie do samego odświeżenia, jak również tego, co może pojawić się w dalszej przyszłości.

Zapowiedź Splinter Cell Remake przeszła szerokim echem w całej branży gier wideo. To nie może dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak ogromnym fenomenem cieszy się odsłona, która debiutowała blisko 20 lat temu. W wielu kwestiach była wręcz przełomowa i ustanawiała nowe granice dla gatunku. Już same pogłoski o potencjalnym odświeżeniu budowały duże oczekiwania.

Niedawno ukazał się natomiast wywiad z dyrektorem Ubisoft Toronto, Istvanem Tajnay. Mężczyzna opowiedział nieco o wizji studia w kontekście tak głośnej marki. Wspomniał, jak ważne jest dla nich to, aby zatroszczyć się o tę serię oraz, że zdają sobie sprawę ze sporej odpowiedzialności, jaka spadła na cały zespół - oczywiście w pozytywnym znaczeniu:

Wiemy, jak wysokie są oczekiwania fanów wobec nas, abyś odpowiednio odświeżyli markę, jednocześnie dbając o to, aby nie stracić nic z jej istoty. Chcemy mieć pewność, że fani Splinter Cella pokochają tę grę.

Bardzo ciekawe studia padły także w odniesieniu do przyszłości serii i kolejnych odsłon, które mogą się potencjalnie ukazać w przyszłości:

Jeśli chodzi o przyszłe projekty, chcę, aby studio ożywiło markę Splinter Cell. Aby naprawdę zadowolić swoją podstawową publiczność, która jest bardzo głodna nowego Splinter Cell, a także poszerzyć horyzonty serii o nowych graczy. Widzę świetlaną przyszłość dla Splinter Cella.

Trzeba przyznać, że brzmi to naprawdę interesująco i bez wątpienia pozwala ostrzyć sobie ząbki na to, co nas czeka. Oczywiście wizytówką wszystkiego będzie najbliższy remake i to on rzuci oczekiwania fanów na odpowiedni pułap. Jeśli tylko wyjdzie pozytywnie, czeka nas przyjemna przyszłość.

Źródło: https://www.gamesradar.com/uk/splinter-cell-dev-wants-to-broaden-the-horizons-of-the-series-to-new-players/

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper