Filmy z Minecrafta wygenerowały 1 bilion wyświetleń. YouTube podsumowuje wyczyn

News
446V
Filmy z Minecrafta wygenerowały 1 bilion wyświetleń. YouTube podsumowuje wyczyn
Iza Łęcka | 15.12.2021, 12:59

Gracze z całego świata niezwykle chętnie nagrywają, publikują i oglądają materiały poświęcone grze studia Mojang. Zgodnie z najnowszymi informacjami zamieszczonymi na serwisie YouTube, fani produkcji wygenerowali już 1 000 000 000 000 wyświetleń. To duży wyczyn.

Nie każdy gracz docenia sukces marki jaką jest Minecraft, jednak nie można podważać popularności pozycji, którą od pewnego czasu opiekuje się Microsoft. Oryginalny produkcja sprzedała się w ponad 200 mln egzemplarzy, natomiast w lutym ogłoszono, że Minecraft Dungeons osiągnęło sprzedaż na poziomie 10 mln kopii. Filmy z gry cieszą się równie dużym zainteresowaniem wśród widzów. Jak potwierdzono na YouTubie materiały związane z tytułem osiągnęły łącznie 1 000 000 000 000 wyświetleń.

Włodarze YouTube'a, pragnąc uczcić znaczący kamień milowy, przygotowali specjalną podstronę, która stanowi podsumowanie światowej popularności pozycji. Na opracowanym materiale wideo przedstawiono najważniejsze wydarzenia, które przez lata były związane ze społecznością gry, oraz twórców,którzy przyczynili się do sukcesu. Nie od dzisiaj wiadomo, że wielu popularnych youtuberów tworzy materiały z produkcji.

„Jak pokazują nasze dane, ta społeczność potrzebowała około ośmiu lat, aby wygenerować 500 miliardów wyświetleń, ale tylko kolejnych dwóch, aby podwoić tę liczbę i dobić do jednego biliona”.

Microsoft ma w rękach wielkie IP, które jest wciąż rozwijane – w grze dodawane są następne aktualizacje, a także debiutują nowe produkcje. Zgodnie z ostatnimi doniesieniami Mojang pracuje nad co najmniej dwoma zupełnie nowymi projektami w uniwersum.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/minecraft-videos-have-hit-a-trillion-views-on-youtube/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych