Guillermo del Toro wspomina o nowej odsłonie Silent Hill na TGA 2021. Sprawdźcie zwiastun Zaułka koszmarów

Gry (plotka)
1424V
Guillermo del Toro wspomina o nowej odsłonie Silent Hill na TGA 2021. Sprawdźcie zwiastun Zaułka koszmarów
Iza Łęcka | 10.12.2021, 11:33

Jednym z gości The Game Awards był dobrze znany Guillermo del Toro. Mimo że twórca filmowy miał przedstawić zwycięzcę w kategorii Najlepszej reżyserii, uwagę wielu graczy zwróciła jego wypowiedź odnosząca się do produkcji Konami.

Podczas tegorocznej gali The Game Awards mogliśmy zobaczyć nie tylko gorące zapowiedzi gier - Geoff Keighley postarał się między innymi o zwiastun serialu „Halo” oraz „Sonic the Hedgehog 2”, jednak zdecydowanie inne wystąpienie rozbudziło oczekiwania publiczności.

Na wcześniej nagranym materiale na TGA pojawił się również Guillermo del Toro, który oprócz promowania swojego najnowszego filmu „Zaułek koszmarów”, ogłosił jednego z laureatów gali. W trakcie swojej wypowiedzi meksykański reżyser nawiązał jednak do innej produkcji – podkreślił, że docenia również prowadzenie historii i kierunek artystyczny w grach z serii Silent Hill.

„Wiecie, jest jedna marka, której reżyserię uwielbiam: Silent Hill. Mam nadzieję, że dostaniemy nową odsłonę”.

Nieoczekiwane nawiązanie do produkcji Konami wywołało falę spekulacji wśród fanów IP, którzy wyczekują na chociaż najdrobniejsze wzmianki o horrorze. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że twórca został zapowiedziany przez Hideo Kojimę – w końcu nadal nie milkną plotki dotyczące prac dewelopera nad nową grą z cyklu Silent Hill. Warto dodać, że wcześniej duet był związany z Silent Hills, klimatycznym horrorem, który został anulowany, a całkiem niedawno twórcy pracowali wspólnie nad Death Stranding.

„To może być zapowiedź Silent Hill - - PS5 | PS51440p"

Być może del Toro wyłącznie drażni publiczność, podsycając i tak już ogromne oczekiwania. Nie ulega jednak wątpliwości, że oczy wielu fanów IP są zwrócone w kierunku Konami, tymczasem na horyzoncie wciąż brakuje oficjalnej wiadomości ze strony studia.

Dodajmy, że na TGA 2021 zobaczyliśmy również najnowszy zwiastun „Zaułka koszmarów”. W filmie bazującym na powieści Williama Lindsaya Greshama wystąpią między innymi Bradley Cooper. Cate Blanchett, Willem Dafoe, Rooney Mara oraz Ron Perlman. Premiera obrazu jest zaplanowana na 28 stycznia.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/silent-hill-seemingly-teased-by-guillermo-del-toro-at-the-game-awards/1100-6498859/

Komentarze (40)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper