Call of Duty: Warzone Pacific debiutuje z wielkimi problemami. Crashe, bugi i glitche wpływają na grę

Gry
4405V
Call of Duty: Warzone Pacific debiutuje z wielkimi problemami. Crashe, bugi i glitche wpływają na grę
Iza Łęcka | 09.12.2021, 08:27

Pierwsi gracze mają już możliwość sprawdzenia nowej mapy w Call of Duty: Warzone – nie mogło jednak obyć się bez sporych niedogodności. Sprawy nie ułatwia fakt aktualnie trwającego protestu w szeregach Raven Software. Activision musi szybko działać.

Czy Call of Duty: Warzone Pacific dołączy do całkiem pokaźnej grupy produkcji, którym w 2021 roku doskwierały wielkie kłopoty? Pierwsze opinie dotyczące nowej zawartości do battle royale Activision są jednoznaczne – największa aktualizacja od czasu premiery w marcu 2020 roku jest niedopracowana i przeładowana błędami, które wyraźnie wpływają na gameplay.

Dalsza część tekstu pod wideo

Przed deweloperami spore wyzwania, gdyż jednym z najczęściej pojawiających się niedoróbek są „wizualne niespójności z modelami broni i/lub operatorów”, co bezsprzecznie negatywnie rzutuje na doświadczenie graczy uczestniczących w rywalizacji.

Twórcy z Raven Software zdradzili również, że „badają” różne nieprawidłowości związane z wydajnością na sprzętach PlayStation. Serwery Call of Duty są narażone na niedogodności określane mianem „pętli aktualizacji” – użytkownicy nie mają możliwości skutecznego pobrania łatki.

Problemy Call of Duty: Warzone mają miejsce w momencie, gdy w Raven Software trwa strajk – zatrudnieni w studiu zdecydowanie zareagowali na zwolnienie 12 pracowników z działu QA. W oficjalnym oświadczeniu poinformowano, że decyzja Activision znacząco wpłynie na pracę deweloperów, ponieważ zmniejszy i tak małą ekipę (obecnie należało do niej 40 twórców). Strajkujący podkreślają, że zwolnieni nie popełniali błędów i nie mieli słabych wyników, a wypowiedzenia zostały przedstawione w chwili, gdy battle royale zarabia 5,2 mln dolarów dziennie. Jak twierdzą pracownicy, kierownictwo wielokrotnie zapewniało, że szykują się pozytywne zmiany w zespole – co miało być odpowiedzią na aktualny brak awansów i podwyżek, do jakich miało dojść już w marcu 2021 roku.

Strajkujący domagają się umów na pełen etat dla wszystkich, nawet deweloperów, którzy otrzymali wypowiedzenia. Podkreślono, dział jakości w Raven Software jest niezbędny do codziennego funkcjonowania studia jako całości.

„Rozwiązanie kontraktów z testerami odznaczającymi się wysoką jakością pracy w czasie konsekwentnej pracy i zysków naraża zdrowie studia na ryzyko”.

Sprawdźcie niektóre materiały przedstawiające nową mapę:

„Uwielbiam grać na Calderze”.

„Glitch demonicznej broni powrócił do Warzone lol”.

„Tak wygląda teraz gra na PS5 :(”.

„Dzięki za wcześniejszy dostęp #Vanguard #Warzone

Gdzie mogę odzyskać swoje pieniądze? ”.

„nie tylko drzewa...”.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Call of Duty: Warzone.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/various-warzone-pacific-launch-issues-are-being-investigated-including-crashes-and-visual-glitches/

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper