PS5 3D Audio promowane przez Sony. Japończycy zachęcają do korzystania z technologii w TV

News
1498V
PS5 3D Audio promowane przez Sony. Japończycy zachęcają do korzystania z technologii w TV
Iza Łęcka | 08.12.2021, 12:30

PlayStation 5 już od premiery oferowało dopracowany dźwięk na słuchawkach, lecz jedna z dużych aktualizacji konsoli umożliwia wykorzystanie 3D Audio także w głośnikach telewizorów. W najnowszym spocie producent promuje rozwiązanie.

Sony przed debiutem PlayStation 5 przedstawiło technologię Tempest 3D AudioTech, z której efektów można było od początku korzystać na słuchawkach – głównym założeniem, jakie przyświecało twórcom, było zapewnienie jak najlepszych wrażeń w trakcie ogrywania produkcji na PS5.

Inżynierowie pracowali jednak nad wprowadzeniem funkcji również na innych urządzeniach – wrześniowa aktualizacja PS5 uwzględniała tę znaczącą zmianę w telewizorach.  Wykorzystując mikrofon kontrolera DualSense można było przeprowadzić pomiar akustyki pomieszczenia, by wbudowane głośniki oferowały dopasowane wrażenia. Opinie dotyczące rozwiązania są rozmaite, nie ulega jednak wątpliwości, że Japończycy ciągle promują 3D Audio.

Sony przygotowało reklamę, która zachęci kolejnych odbiorców do przekonania się o jakości ulepszonego, przestrzennego dźwięku za pomocą PlayStation 5. Na materiale widzimy ujęcia z Ratchet & Clank: Rift Apart, co w zasadzie nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, gdyż pod względem audiowizualnym jest to obecnie jedna z największych wizytówek nowej konsoli.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych