Twórca Ori mocno krytykuje Microsoft, wydawcę ich gier, mówiąc o "sztucznej barierze"

News
3698V
Twórca Ori mocno krytykuje Microsoft, wydawcę ich gier, mówiąc o "sztucznej barierze"
Mateusz Wróbel | 06.12.2021, 17:13

Szef Moon Studios, a jednocześnie deweloper odpowiedzialny za serię Ori, krytycznie wypowiedział się wobec Microsoftu, z którym wcześniej współpracował.

Gry z serii Ori są uważane za jedne z lepszych tytułów z portfolio Microsoftu. I Ori and the Blind Forest, i Ori and the Will of the Wisps zostało docenione przez graczy, którzy wychwalali produkcje Moon Studios pod niebiosa.

Jak dobrze wiadomo, obie pozycje nie były dostępne na konsolach PlayStation przez to, iż zostały one sfinansowane przez Microsoft, co w pewnym sensie nie podobało się założycielowi Moon Studios. Thomas Mahler postanowił obszernie wypowiedzieć się na forum ResetEra po przeczytaniu ostatniego wywiadu z Philem Spencerem przeprowadzonym przez serwis Axios i podejścia do ekskluzywności.

Szef Xboksa w trakcie rozmów stwierdził, że mogli zatrzymać Bungie i zapewnić im w inicjatywie Xbox Games Studios miejsce, na co Thomas Magler odrzekł:

Microsoft znajduje się teraz w dziwnej sytuacji, w której mówią, że jest to wizja, którą chcą w przyszłości zobaczyć: bez sztucznych ścian, bez granic, ale wtedy niekoniecznie działają odpowiednio.

Rozumiem Bungie — jest to również jeden z powodów, dla których zdecydowaliśmy się stworzyć naszą następną grę z Private Division zamiast Microsoft. Zawsze tylu graczy mówiło, że kochają Ori, ale nienawidzą tego, że nie mogą w nią grać na PlayStation. Czemu nie? Ponieważ został sfinansowany przez Microsoft.

Są to dość mocne słowa Maglera, którego następny projekt powstaje we współpracy z firmą Private Division. Oznacza to, że będzie on dostępny nie tylko na Xboksach, ale również na konsolach PlayStation.

Źródło: https://exputer.com/news/industry/ori-dev-criticizes-microsoft-for-creating-artificial-barriers/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych