Syberia: The World Before nie zadebiutuje w 2021 roku. Twórcy informują o opóźnieniu

News
484V
Syberia: The World Before nie zadebiutuje w 2021 roku. Twórcy informują o opóźnieniu
Kajetan Węsierski | 04.12.2021, 14:30

Wygląda na to, że sierpniowe doniesienia o tym, że najnowsza odsłona Syberii zadebiutuje jeszcze w tym roku, nie znajdą potwierdzenia w rzeczywistości. Twórcy zaliczają poślizg.

Syberia: The World Before to tytuł, który bardzo mocno rozpalił oczekiwania wszystkich fanów uniwersum od Benoita Sokala (który niestety zmarł w maju tego roku). Sierpniowa zapowiedź zdecydowanie rozpalała serca i zachęcała, by odliczać dni do premiery, którą ogłoszono wtedy na 10 grudnia. Oznacza to, że w teorii już za tydzień moglibyśmy wrócić do śnieżnego świata.

W praktyce jest jednak inaczej, albowiem twórcy ogłosili, że niestety zaliczają opóźnienie. Wydawcy ze studia Microids przekazali, że przenoszą premierę z tego miesiąca na bliżej niesprecyzowany "pierwszy kwartał 2022 roku". Jeśli chodzi o samą formę debiutu, tu będzie bez zmian - gra pojawi się wyłącznie na PC poprzez Steam, Epic Games Store i GOG.

Twórcy poinformowali, że niedługo podzielą się dokładną datą premiery, a za poślizgiem stoi fakt, iż zamierzają dostarczyć "jak najlepszą przygodę, która będzie wierna uniwersum Benoita Sokala". Stwierdzili, że są bardzo pewni siebie i chętnie podzieliliby się przygodami Kate Walker już teraz, ale chcą sfinalizować prace w jak najlepszych warunkach. Prawdopodobnie chodzi więc o chęć uniknięcia piętnowanego w branży gier crunchu.

Źródło: https://www.gematsu.com/2021/12/syberia-the-world-before-for-pc-delayed-to-q1-2022

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper