GRID Legends na pierwszym gameplayu! Codemasters podaje datę premiery i wysoką cenę wyścigówki

News
1749V
GRID Legends na pierwszym gameplayu! Codemasters podaje datę premiery i wysoką cenę wyścigówki
Mateusz Wróbel | 03.12.2021, 17:18

GRID Legends został przedstawiony przez Codemasters - twórcy pokazali gameplay, a także przedstawili założenia rozgrywki.

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami dzisiaj odbyła się transmisja przedstawiająca GRID Legends. Na sam początek Codemasters przedstawiło dość długą trasę, którą pokonało ultra szybkim Aston Martinem, aby pokazać jak prezentuje się czysta rozgrywka. 

Następnie twórcy opowiedzieli o trybach rozgrywki, a także dostępnych lokacjach. Na trasach umiejscowionych chociażby w Moskwie, Wielkiej Brytanii czy Francji stoczymy zwykłe wyścigi różnymi rodzajami samochodów (elektryczne, superwozy, ciężarowe itd.), zawody stworzone z myślą o fanach driftu, eliminacje (co kilkanaście sekund dwóch graczy odpada z wyścigu) czy próby czasowe. 

Jedną z najciekawszych funkcji w GRID Legends ma być funkcja powtórek i możliwość załączenia pełnych uszkodzeń, które sprawią, że każdy incydent na torze z innymi kierowcami czy pocałunek z bandą poczujemy na własnej skórze, ponieważ nasz pojazd zacznie się inaczej zachowywać (gorsze osiągi, problem z utrzymaniem się na torze itd.).

Ponadto, w najnowszym tytule Codemasters boty również będą popełniać błędy - przy tych mniejszych obrócą się na torze i stracą czas, a przy większych mogą nawet rozwalić samochód, co będzie sygnalizowane unoszącym się spod maski czarnym dymem.

Fani wymyślnych zawodów będą mogli skorzystać z kreatora wyścigów, w którym stworzą wyścig, o jakim tylko marzą. Do wyboru będą kategorie samochodów, warunki atmosferyczne, rodzaj zawodów, zasady turnieju, ilość okrążeń czy asysty.

GRID Legends pojawi się na rynku 25 lutego 2022 roku na PC, XONE, XSX|S, PS4 i PS5. Gra w wersji na komputery osobiste kosztuje 270 złotych, a konsole - 300 złotych. Można od dziś ją zamówić przedpremierowo, co przełoży się również na otrzymanie w dniu premiery specjalnych bonusów.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=sHViN83fdnI

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych