It Takes Two z ogromnymi problemami po działaniach Take-Two? Hazelight może zmienić nazwę gry

News
1946V
It Takes Two z ogromnymi problemami po działaniach Take-Two? Hazelight może zmienić nazwę gry
Mateusz Wróbel | 03.12.2021, 15:23

Take-Two nie odpuszcza i zamierza walczyć o swoje. Twórcy It Takes Two mogą mieć spore problemy.

Hazelight nie ma łatwego życia w ostatnich dniach. Dokładnie 1 grudnia dowiedzieliśmy się, że Take-Two, wydawca takich marek, jak GTA czy Red Dead Redemption, uważa, że produkcja Josepha Faresa czerpie zyski z ich nazwy. Przypomnijmy, że chodzi tutaj o kooperacyjne, docenione It Takes Two.

Redakcja Eurogamer postanowiła skontaktować się z Take-Two w celu wyjaśnienia tej niespotykanej, wręcz komicznej sytuacji i jak się okazuje, amerykańska korporacja idzie na wojnę również z rozmaitymi markami odzieżowymi, salonami tatuażów czy restauracjami, które w swojej nazwie posiadają odmianę słowa "rockstar". Take-Two chce mieć pełne prawa do takich słów, jak "Rockstar", "Social Club", "Civilization", czy nawet "Mafia", co może sugerować, że kolejne sprawy sądowe mogą być tylko kwestią czasu. 

Ponadto, udało się uzyskać pierwszy komentarz od przedstawiciela ekipy Hazelight, który powiedział Eurogamerowi, iż "nie może komentować trwających sporów", ale jego zespół ma "nadzieję, że spór zostanie rozwiązany". Dokumenty pokazują, że deweloperzy zostali zmuszeni do porzucenia praw do nazwy It Takes Two i w grę wchodzi nawet zmiana tytułu gry, co na pewno w większym lub mniejszym stopniu wpłynęłoby na marketing kooperacyjnej platformówki.

Take-Two wysłało do Hazelight roszczenie dotyczące znaku towarowego "It Takes Two", jednocześnie zmuszając studio do porzucenia praw własności nazwy gry.

Nie ma jeszcze szczegółów, czy nazwa gry zostanie zmieniona ani czy wpłynęłoby to na jej sprzedaż/marketing.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-12-03-josef-fares-it-takes-two-hit-by-take-two-trademark-claim

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych