Call of Duty Modern Warfare 2 powstaje, ale wersje na PS4 i XONE mają spore problemy

Plotka
1072V
Call of Duty Modern Warfare 2 powstaje, ale wersje na PS4 i XONE mają spore problemy
Mateusz Wróbel | 01.12.2021, 15:34

Call of Duty Modern Warfare 2 jest tworzone dla obecnej i poprzedniej generacji konsol, ale przy tej drugiej zaczynają występować problemy.

Już w połowie września VGC i Eurogamer przedstawili szczegóły co do nowej odsłony serii Call of Duty. Ma nią być kolejna odsłona podserii Modern Warfare, nad którą piecze sprawuje Infinite Ward. To twórcy, którzy zostali docenieni przez graczy, jak i krytyków za Call of Duty: Modern Warfare, którego jakość zawstydzała inne części marki Activision.

Kampania Modern Warfare 2 (2022) ma być brutalna i zjawiskowa, ale żeby uzyskać odpowiednie efekty, deweloperzy muszą mieć pod ręką odpowiednio mocny sprzęt. Jak wynika z krótkiego raportu przedstawionego przez jednego z insiderów, nowy CoD działa dość słabo na PlayStation 4 i Xbox One.

Mimo tego, iż różnica między Modern Warfare 2 na PS5 a PS4 i XONE a XSX|S jest znaczna, wydawca nie chce rezygnować z wersji na poprzednią generację konsol, ponieważ wydane pod koniec 2020 roku sprzęty od Sony i Microsoftu wciąż są ciężkie do kupienia.

Różnica między Modern Warfare na next-genach a past-genach jest "istotna".

W grę wchodzi "przeniesienie bazy graczy na konsole nowej generacji".

Usunięte funkcje, przeznaczone wyłącznie dla nowej generacji, stoją pod znakiem zapytania.

Niedobory w sklepach są czynnikiem wpływającym na deweloperów (co do zrezygnowania z wersji PS4/XONE).

Dojdzie więc do pewnych kompromisów, przez które rozgrywka w nadchodzącą odsłonę marki Call of Duty będzie zdecydowanie przyjemniejsza na PS5 i XSX|S. Pod znakiem zapytania stoją rozmaite mechaniki w rozgrywce, przez które płynność rozgrywki spada na PS4/XONE - czy zostaną one pocięte, czy też całkowicie usunięte z gry?

Źródło: https://comicbook.com/gaming/news/call-of-duty-modern-warfare-2-cod-2022-xbox-one-ps4-release-rumor/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych