Steam Deck nie otrzyma ekskluzywnych gier. Valve nie wykorzysta swoich IP

News
583V
Steam Deck nie otrzyma ekskluzywnych gier. Valve nie wykorzysta swoich IP
Wojciech Gruszczyk | 30.11.2021, 15:01

Valve oficjalnie potwierdziło, że nie zamierza opracowywać ekskluzywnych gier dla Steam Decka. Korporacja ma kilka mocnych IP, które mogłyby zachęcić graczy do przenośnej platformy, ale firma nie chce tworzyć produkcji na wyłączność.

Steam Deck zaliczył opóźnienie i platforma trafi do graczy dopiero w 2022 roku, jednak Valve nadal odpowiada na ważne pytania i chce prezentować szczegóły dotyczące urządzenia. Korporacja postanowiła zaktualizować własny FAQ, w którym potwierdziła ważną wiadomość – przenośny PC nie otrzyma ekskluzywnych tytułów:

„Nie, nie ma to dla nas za wiele sensu. Steam Deck to PC i powinien móc uruchamiać gry jak PC”.

Z jednej strony ma to jak najbardziej sens, ponieważ Valve i tak może wydawać gry „wyłącznie” dla swojej platformy (Steam), więc nie musi opracowywać dodatkowych tytułów tylko dla Steam Decka – w ten sposób korporacja nie dzieli swojej społeczności... Choć z drugiej strony, na pewno niektórzy gracze mogliby sięgnąć po sprzęt, by właśnie na nim móc zagrać w przykładowo spin-off serii Half-Life.

Warto jednak zaznaczyć, że brak ekskluzywnych gier nie oznacza, że Valve nie wierzy w sukces Steam Decka. Firma już potwierdziła, że zamierza w mocny sposób skupić się na rozwoju urządzenia.

Źródło: https://www.ign.com/articles/valve-confirms-wont-be-steam-deck-exclusive-games

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych