Wiedźmin i Cyberpunk otrzymają „elementy multiplayer”. CD Projekt zmienia podejście do rozgrywki sieciowej

Gry
6311V
Wiedźmin i Cyberpunk otrzymają „elementy multiplayer”. CD Projekt zmienia podejście do rozgrywki sieciowej
Wojciech Gruszczyk | 29.11.2021, 20:50

CD Projekt otwiera się na rozgrywkę multiplayer. Firma nie chce stracić DNA studia rozwijającego pozycje single-player, jednak w Wiedźminie oraz Cyberpunku pojawią się pewne elementy sieciowe. Studio ma wielkie plany i rozwija technologie.

CD Projekt zmienił także plany dotyczące rozgrywki sieciowej – jak wiadomo wcześniej miał zadebiutować Cyberpunk 2077 Multiplayer (samodzielna gra), a teraz firma chce , by każde z IP (Wiedźmin i Cyberpunk) otrzymał funkcje sieciowe. CDP „nie zdradza, która z gier jako pierwsza otrzyma elementy multiplayer”. Studio ma jednak duże plany i chce na początku zaoferować zawartość, na której deweloperzy będą mogli się uczyć.

„Planujemy w przyszłości stopniowo dodawać funkcjonalność multiplayer do obu gier, w tym do Cyberpunka. Nie ujawniamy, która franczyza otrzyma pierwsze elementy sieciowe, ale pierwsza próba będzie czymś, na podstawie czego będziemy mogli się uczyć, a potem dodawać coraz więcej, więc krok po kroku chcemy otwierać drzwi do multiplayera i stopniowo dodawać niektóre aktywności sieciowe” – powiedział Adam Kiciński, szef CD Projektu

Gracze jednak nie muszą się obawiać, że CDP nagle zmieni się w korporację rozwijającą gry sieciowe – single-player nadal będzie najważniejszy:

„Podkreślmy to tutaj, CD Projekt Red tworzy gry AAA RPG z fabułą dla jednego gracza - to się nie zmienia. To, co się zmieniło, to nasze długoterminowe podejście do online”.

„A przez to rozumiemy zapewnienie, że jesteśmy odpowiednio przygotowani do implementacji elementów online w naszych grach tam, gdzie mają one sens. Nie chcemy przesadzić i stracić naszego DNA singel-player. Chcemy podjąć przemyślane kroki, aby zbudować solidne możliwości online. Budujemy technologię online, która może być bezproblemowo zintegrowana z rozwojem naszych przyszłych gier. Technologia ta będzie zasilać komponenty online, które zdecydujemy się wprowadzić w naszych grach” – kontynuował Kiciński

Wiele na to jednak wskazuje, że to raczej Cyberpunk 2077 otrzyma elementy sieciowe i w przyszłości (może kolejna odsłona?) część funkcji trafi także do Wiedźmina. Gracze prawdopodobnie nie muszą obawiać się rewolucji, jednak CD Projekt ma plan na rozwój swoich IP.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/cd-projekt-says-cyberpunk-and-witcher-will-add-multiplayer-features-gradually/

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper