Steam z nowym rekordem. Sklep Valve z największym zainteresowaniem w historii

Gry
1307V
Steam z nowym rekordem. Sklep Valve z największym zainteresowaniem w historii
Igor Chrzanowski | 28.11.2021, 16:32

Wielka bitwa pecetowych sklepów trwa w najlepsze! Podczas gdy Epic sięga po kolejne tytuły na wyłączność - na przykład hiciory Riot Games, Steam ma się naprawdę bardzo dobrze i przed chwilą ustanowił zupełnie nowy rekord popularności.

Gdy pod koniec 2018 roku na rynku pojawił się Epic Games Store, pecetowa branża zaczęła wrzeć - cała społeczność pececiarzy podzieliła się na obozy zwolenników Steama oraz Epica, którzy to co rusz pokazują różne wady i zalety obu platform. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Agresywna polityka Epic Games zmusiła Valve do działania i odświeżenia swojego sklepu, na czym zyskaliśmy my, gracze. Teraz niemalże 3 lata później wielka bitwa obu sklepów trwa w najlepsze i obie korporacje starają się utrzymać wyrobioną przez siebie pozycję. 

Okazuje się jednak, że najnowsza promocja na gry na Steamie przyciągnęła do platformy na tyle dużo starych i nowych graczy, że po raz pierwszy w historii sklep Gabena przekroczył próg 27 milionów aktywnych użytkowników jednocześnie - teraz rekord wynosi 27,384,959 osób, co przebija poprzedni rekord o prawie 500 tysięcy osób.

Co ciekawe całość sklep może zawdzięczać rosnącej popularności pomniejszych tytułów - tak jak w 2018 roku ranking TOP 100 ogrywanych gier zamykały tytuły z 4 tysiącami graczy, tak teraz próg ten wynosi aż 12 tysięcy.

Steam z nowym rekordem. Sklep Valve z największym zainteresowaniem w historii

Źródło: własne

Komentarze (32)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper