Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.11.2021 14:47
The Outer Worlds 2
817V

The Outer Worlds 2 powstawało już przed wydaniem The Outer Worlds. RPG jest rozwijany od kilku lat

Obsidian Entertainment było bardzo pewne sukcesu The Outer Worlds. Twórcy rozpoczęli opracowanie kontynuacji jeszcze przed wydaniem pierwszej odsłony gry. Microsoft może wkrótce rozpocząć konkretną promocję tytułu.

The Outer Worlds zadebiutowało w 2019 roku i za wydanie produkcji odpowiadało Private Division. W międzyczasie Microsoft kupił Obsidian Entertainment i teraz to amerykańska korporacja zajmie się wydaniem RPG-a, który trafi wyłącznie na Xboksy Series X|S i PC.

The Outer Worlds 2 zostało oficjalnie ujawnione w czerwcu 2021 roku, ale jak się okazuje – prace nad pozycją trwają już od kilku lat. Faizan Shaikh, który sprawdza profile pracowników z branży gier w serwisie Linkedin, natrafił na bardzo ciekawy szczegół: nowy RPG powstaje od września 2019 roku.

„The Outer Worlds 2 jest rozwijany od września 2019 roku.

- The Outer Worlds 1 został wydany 25 października 2019 roku.

- Tak więc TOW 2 było w fazie rozwoju przed wydaniem pierwszej odsłony... Więc premiera może odbyć się pod koniec 2023 lub na początku 2024 roku”.

Studio najwidoczniej finalizowało już prace nad pierwszą odsłoną, a część zespołu w międzyczasie rozpoczęło opracowanie kontynuacji. Jest to naprawdę dobra wiadomość, ponieważ możemy podejrzewać, że debiut gry odbędzie się wcześniej niż sądzono.

Według plotek, The Outer Worlds 2 może trafić na rynek właśnie pod koniec 2023.

Źródło: Twitter: FaizShaikh7681

Tagi: Microsoft Obsidian Entertainment Private Division The Outer Worlds The Outer Worlds 2