Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.11.2021 19:05
GTA RP COVID
1627V

Gracze w GTA mogą zaszczepić swoją postać przeciwko COVID-19. Wielka akcja w Grand Theft Auto

Jak zachęcić graczy do szczepień? Najnowszy projekt został skierowany do fanów GTA Online, a dokładnie GTA RP, ponieważ na jednym z najpopularniejszych serwerów ruszyła akcja, która ma zachęcić fanów Grand Theft Auto do działania.

Firma Pfizer rozpoczęła wielką kampanię promującą szczepienia przeciwko COVID-19 w Brazylii. W projekt został zaangażowany największy serwer GTA RP, na którym zainteresowani mogą ustawić się w wielkiej kolejce, by następnie ich awatary otrzymały szczepionkę.

Wydarzenie dzieje się na Cidade Alta, czyli największym i najchętniej oglądanym serwerze z GTA RP w Ameryce Łacińskiej, a do akcji zostali nawet zaangażowani brazylijscy influencerzy gamingowi i streamerzy Twitcha. To między innymi Piuzinho, Gabepeixe, Taspio i Babi znaleźli się w punktach szczepień, a ich fani mogą się z nimi spotkać i przez chwilę porozmawiać – ma to zachęcić graczy do zainteresowania się szczepieniem.

„Z codzienną widownią na poziomie ponad 6 mln wyświetleń na różnych platformach, jesteśmy zobowiązani do przynoszenia nie tylko rozrywki, ale także wiedzy i świadomości dla tych, którzy oglądają naszych twórców i streamerów lub grają na naszej platformie” - powiedział Paulo Benetti, dyrektor generalny firmy Outplay, która jest właścicielem serwera Cidade Alta.

Sytuacja jest o tyle interesująca, że Outplay we współpracy z firmą Pfizer zachęcają także do preparatu w prawdziwym życiu – gracze, którzy się zaszczepią i zaprezentują swoje zdjęcie w mediach społecznościowych, mogą otrzymać darmowe przedmioty w grze. Wśród bonusów można wyróżnić bandaż zwiększający wytrzymałość oraz specjalny strój – ubrania nie zdobędziemy w inny sposób.

GTA COVID

Źródło: https://antyweb.pl/pfizer-szczepionki-w-gta-online-rp
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/gra-gta-jak-zaszczepic-postacie-przeciwko-covid-19

Tagi: Grand Theft Auto V GTA RP Rockstar Games Rockstar North