Iza Łęcka Iza Łęcka 24.11.2021 09:43
Wronged Us
1956V

Wronged Us intryguje. Survival horror inspirowany Dark Souls, Silent Hill i Resident Evil

W następnych latach na rynku zadebiutuje wiele ekscytujących gier, jednakże Wronged Us może zainteresować fanów mniejszych, przerażających historii. Delusional Studio jeszcze nie dzieli się zbyt wieloma szczegółami dotyczącymi swojej najnowszej pozycji, choć ujawniony materiał spotyka się z dobrym odbiorem.

Podczas tegorocznego Golden Joystick Awards, którego wyniki przedstawialiśmy z rana, zaprezentowany został pierwszy obiecujący materiał ukazujący grę Delusional Studio. Wronged Us to survival horror w otwartym świecie, który zmierza na konsole oraz komputery osobiste. Ten solowy projekt jest tworzony od ponad półtora roku, jednak nadal pozostaje na bardzo wczesnym etapie produkcji. Obecnie trwają poszukiwania deweloperów, którzy zrealizują wizję głównego twórcy. 

Akcja produkcji została osadzona w małym miasteczku, a zadaniem gracza będzie przemierzanie opustoszałych ulic. Rozwiązując zagadki i walcząc z potworami, główny bohater „stawi czoła psychologicznemu horrorowi”. W trakcie rozgrywki otrzymamy dostęp do różnych części miasta, a na naszej drodze staną postacie niezależne.

Wronged Us czerpie garściami z otwartego świata Dark Souls, projektu questów, NPC-ów, historii, oprawy i atmosfery Silent Hilla oraz rozgrywki czy mechanik, jakie dobrze znamy z serii Resident Evil. Miks wydaje się całkiem interesujący, jednak pamietajmy, że to mniejszy tytuł, idealny dla fanów indie klimatów. Gra zadebiutuje najprawdopodobniej w 2023 roku.

Źródło: https://www.gematsu.com/2021/11/open-world-survival-horror-game-wronged-us-announced-for-consoles-pc

Tagi: