Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.11.2021 18:56
Harmonix w Epic Games
323V

Twórcy Guitar Hero i Rock Band trafili w sidła Epic Games. Harmonix pracuje nad Fortnite

Studio odpowiedzialne za takie serie jak Guitar Hero i Rock Band nie jest już niezależną firmą. Epic Games wykupiło doświadczone i znane studio, które zostało oddelegowane do tworzenia muzyki do Fortnite.

Epic Games powiększa swoje wewnętrzne struktury i przejęło do swojej rodziny Harmonix. Zespół przez ostatnie 26 lat rozwijał takie gry jak Guitar Hero, Rock Band, Dance Central czy też FUSER, jednak teraz twórcy będą wyłącznie dodatkiem do wielkiego katalogu zespołów odpowiedzialnych za rozwój Fortnite.

Twórcy potwierdzają, że przejęcie nie zmienia ich planów dotyczących DLC do Rock Banda i w przyszłym roku do produkcji trafią nowe utwory. Deweloperzy będą także rozwijać FUSER, a wszystkie wcześniej wydane gry zostaną na Steam i konsolach.

Harmonix ma jednak nowe zadanie... Będzie rozwijać Fortnite:

„Nad czym zespół Harmonix będzie pracował w następnej kolejności?

Nasz zespół będzie współpracował z Epic przy tworzeniu muzycznych podróży i rozgrywki dla Fortnite. Nie możemy jeszcze zdradzić żadnych szczegółów, ale cały zespół jest niesamowicie podekscytowany możliwością rozpoczęcia pracy. Czekajcie na kolejne informacje!”

Trudno powiedzieć, czym tak naprawdę będzie „muzyczna podróż”, jednak możemy śmiało podejrzewać, że Epic Games opracowuje nowe wydarzenie, które pozwoli nam posłuchać kilku przyjemnych utworów.

Źródło: http://www.harmonixmusic.com/blog/harmonix-is-joining-the-epic-games-family

Tagi: epic games Fortnite Harmonix