Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.11.2021 18:10
PlayStation zmierzy się z pozwem związanym z dyskryminacją
1668V

PlayStation zmierzy się z pozwem związanym z dyskryminacją. Była analityk przedstawia szczegóły

W ostatnich dniach nie milkną echa wydarzeń w Activision-Blizzard, ale nawet pracownicy PlayStation będą musieli zająć się trudnym tematem. Była analityk ds. bezpieczeństwa IT z japońskiej korporacji złożyła pozew przeciwko firmie, zarzucając jej dyskryminację ze względu na płeć oraz niesłuszne zwolnienie z pracy.

Jak podaje redakcja Axios, PlayStation zmierzy się z pozwem, ponieważ była analityk ds. bezpieczeństwa IT zarzuciła firmie dyskryminację ze względu na płeć oraz niesłuszne zwolnienie z pracy po tym, jak opowiedziała „o dyskryminacji kobiet” w korporacji.

Sytuacja jest bez wątpienia kłopotliwa, ponieważ w ostatnich dniach cała branża dyskutuje na temat problemów w sprawie molestowania oraz dyskryminacji w Activision-Blizzard, a Jim Ryan (szef PlayStation) skomentował sytuację.

Emma Majo, była analityk bezpieczeństwa IT, chce uzyskać zgodę sądu, by rozszerzyć swoje wysiłki na pozew zbiorowy w imieniu kobiet, które jej zdaniem były dyskryminowane w PlayStation.

„Sony dyskryminuje pracownice, w tym te, które są kobietami i te, które identyfikują się jako kobiety, w zakresie wynagrodzeń i awansów oraz poddaje je kulturze pracy zdominowanej przez mężczyzn” – możemy przeczytać w pozwie

Emma Majo zarzuca firmie, że była ignorowana przez menadżera, który odpowiadał wyłącznie mężczyznom i pomijana w temacie awansów – została zwolniona po tym, jak złożyła skargę dotyczącą uprzedzeń płciowych panujących w PlayStation.

Sony miało zwolnić kobietę z powodu zamknięcia jej wewnętrznego działu, jednak zdaniem Emmy Majo – ona nigdy nie pracowała w tym zespole.

Źródło: https://www.axios.com/playstation-lawsuit-alleges-gender-discrimination-6d3b5ef7-b34c-4e45-94e5-f6424983e8a7.html

Tagi: PlayStation pozew ps4 ps5 sony