Motorstorm powraca! Fani wskrzeszają serwery gry Sony i zapraszają do sieciowej rozgrywki

Gry
1158V
Motorstorm powraca! Fani wskrzeszają serwery gry Sony i zapraszają do sieciowej rozgrywki
Wojciech Gruszczyk | 23.11.2021, 11:56

Marka Motorstorm została już lata temu porzucona przez Sony, ale gracze nie dają za wygrana. Fani zadbali o własne serwery, by zainteresowani mogli spędzać wolny czas na sieciowej rozgrywce w grze z PlayStation 3.

MotorStorm to ceniona przez graczy seria, która jednak od dłuższego czasu nie jest rozwijana przez Sony. Japończycy zrezygnowali z tego IP, a deweloperzy odpowiedzialni za markę zostali zamknięci – pracownicy z Evolution Studios pracują teraz dla Codemasters.

Fani nie zapominają o serii Motorstorm i za sprawą własnych serwerów przywrócili działanie rozgrywki multiplayer z gry dostępnej na PlayStation 3. Gracze mogą włączyć tytuł za pomocą konsoli Sony (należy w ustawieniach konsoli zmienić podstawowy DNS na 185.194.142.4, a dodatkowy na 8.8.8.8 lub 1.1.1.1.) lub wykorzystać emulator PS3 (choć w tym wypadku musimy otrzymać dostęp od autorów.

Serwery graczy obsługują także takie produkcje jak: Warhawk, SOCOM Confrontation, Killzone 2, Twisted Metal Black i Calling All Cars. Teraz fani pracują nad wskrzeszeniem PlayStation Home, by społeczność mogła ponownie się gromadzić i wspólnie spędzać wolny czas.

Wszystkie szczegóły serwerów znajdziecie na stronie PSONE – autorzy podkreślają, że nie są związani z Sony oraz nie przyjmują żadnych darowizn i innych pieniędzy za pracę. To czysto hobbistyczny projekt społeczności.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/motorstorms-ps3-multiplayer-has-been-resurrected-by-a-fan-group/

Komentarze (58)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper