Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.11.2021 14:33
Phil Spencer i PlayStation
1259V

Xbox czerpie garściami od PlayStation. Phil Spencer chwali Sony i chce osiągnąć równie duży sukces

Sony osiągnęło duży sukces na poprzedniej generacji i Microsoft chce podążyć tą ścieżką. Phil Spencer w jednym z ostatnich wywiadów wspomniał o swojej wizji, która w pewien sposób jest inspirowana działaniami PlayStation.

Na poprzedniej generacji PlayStation zapewniło swoim klientom między innymi The Last of Us 2, Spider-Mana, Bloodborne, God of War czy też Horizon Zero Dawn i to właśnie te gry pozwoliły korporacji osiągnąć duży sukces.

Wyniki Sony dostrzegają przedstawiciele Microsoftu i Phil Spencer podczas jednego z ostatnich wywiadów nie ukrywał, że Japończycy wykonali kawał dobrej pracy i teraz świetnie rozpoczęli nową generację.

„Myślę, że Sony wykonało kawał dobrej roboty z PlayStation 5. Fani i popularność PlayStation nauczyły mnie, że skupienie się na kliencie, ciągłe zaskakiwanie go i zachwycanie przez lata wspaniałą pracą, naprawdę buduje lojalną bazę fanów. I widzę to w PlayStation. Chcę tego w Xboksie”.

Szef marki Xbox podkreślił, że wiele zmieniło się na przestrzeni lat i korporacja zdała sobie sprawę z najważniejszego – gracze chcą najlepszych gier.

„Słyszeliśmy opinie od klientów i, to prawda, powinni oni rozliczać nas z oferowania świetnych gier. I traktujemy to poważnie”.

To właśnie z tego powodu zdecydowano się na między innymi wykupienie Bethesdy, która będzie mogła zapewnić posiadaczom Xboksów kilka wyjątkowych tytułów. Już w przyszłym roku tylko na Xboksach Series X|S i PC pojawią się dwie ciekawe propozycje:

„Patrzę na przyszły rok i widzę Redfall. Widzę Starfield. Sporo zainwestowaliśmy w organizację [Xbox Game Studios], a teraz naprawdę wchodzimy na wyższy poziom. To połączenie wprowadzania na rynek nowych rzeczy, opowiadania nowych historii, inwestowania w premiery i podtrzymywania ogromnych społeczności, które tam są. Bycie graczem to teraz wielka frajda”.

Źródło: https://us.cnn.com/2021/11/15/cnn-underscored/phil-spencer-xbox-game-pass/index.html

Tagi: Phil Spencer Xbox Xbox One Xbox Series X|S