Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.11.2021 16:32
OlliOlli
314V

Twórcy OlliOlli zostali przejęci przez wydawcę serii GTA. Take-Two kupiło Roll7

Take-Two coraz śmielej działa na rynku mniejszych zespołów. Korporacja przejęła Roll7, które od kilku lat rozwija serię OlliOlli. Najnowsza produkcja trafi na rynek za sprawą doświadczonego wydawcy.

Roll7 rozwija gry od 13 lat, jednak brytyjskie studio zasłynęło wrzucając na rynek OlliOlli. Gra trafiła na rynek w 2013 roku i już po dwóch latach deweloperzy zadbali o kontynuację – w tym roku firma wrzuciła także Not a Hero. Od tego czasu deweloperzy opracowali także Laser League, RunMe oraz teraz pracują nad OlliOlli World.

Za wydanie tej ostatniej pozycji odpowiada Private Division, czyli wewnętrzny zespół Take-Two zajmujący się współpracą z mniejszymi studiami i choć dotychczas firma wyłącznie wrzucała na rynek zewnętrzne produkcje – tym razem pracownicy będą mogli zadbać o wewnętrzny projekt.

Wszystko za sprawą przejęcia – Take-Two kupiło Roll7 i teraz Private Division będzie odpowiadać za brytyjskie studio. Deweloperzy mają jednak otrzymać możliwość rozwijania swoich charakterystycznych tytułów.

Jest to ciekawa sytuacja, która pokazuje, że nawet Private Division (Take-Two) może sięgać po nowe zespoły i następnie deweloperzy będą pracować dla znanego wydawcy.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/take-two-has-acquired-olliolli-dev-roll7/

Tagi: OlliOlli World Private Division Roll7