The Elder Scrolls 6 trafi wyłącznie na Xboksy Series X|S i PC, ale Microsoft nie chce „karać” PlayStation

News
6000V
The Elder Scrolls 6 trafi wyłącznie na Xboksy Series X|S i PC, ale Microsoft nie chce „karać” PlayStation
Wojciech Gruszczyk | 15.11.2021, 14:31

The Elder Scrolls 6 będzie kolejną wielką grą Bethesdy, która nie zadebiutuje na PlayStation 5. Gra trafi na rynek dopiero za kilka lat, jednak Phil Spencer już teraz dość jednoznacznie komentuje temat ekskluzywności produkcji.

Microsoft kupił Bethesdę za 7,5 mld dolarów, jednak dopiero w przyszłości na rynku pojawią się mocne gry wewnętrznych zespołów, które będą dostępne wyłącznie na Xboksach Series X|S i komputerach osobistych.

Jak wiadomo jedną z takich gier jest Starfield, jednak najwidoczniej Bethesda może już myśleć o rozwijaniu The Elder Scrolls 6 wyłącznie na platformy amerykańskiej korporacji. W sprawie ekskluzywności TES-a wypowiedział się Phil Spencer, który zaznaczył, że ekskluzywność tej produkcji nie ma na celu „ukarania” przykładowo PlayStation.

Szef marki Xbox potwierdził, że The Elder Scrolls 6 będzie dostępny wyłącznie na Xboksach i PC, ale w tym wypadku firma nie zamierza negatywnie wpływać na platformy, a korporacja wciąż ma swoją wizje i chce z grami oferować całą infrastrukturę.

„Nie chodzi o karanie jakiejkolwiek innej platformy, ja wciąż wierzę, że wszystkie platformy mogą nadal się rozwijać. Ale aby być na Xboksie, chcę móc przenieść pełny pakiet tego, co mamy. I to będzie prawdą, gdy pomyślę o Elder Scrolls 6. Jest to zgodne, gdy myślę o którejkolwiek z naszych franczyz”.

Słowa Phila Spencera są bardzo wymowne – jeśli największe gry Xboksa i Bethesdy mają pojawiać się na konkurencyjnych platformach, to na tych urządzeniach musi zawitać cała infrastruktura Microsoftu: znajomi, osiągnięcia oraz pewnie cały katalog Xbox Game Pass.

Możemy w tej sytuacji założyć, że wszystkie nowe gry Bethesdy będą już dostępne wyłącznie na Xboksach i PC.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/elder-scrolls-6s-xbox-exclusivity-isnt-about-punishing-playstation-says-spencer/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych