Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 14.11.2021 15:30
Arcane oceny
811V

Arcane ze świetnym odbiorem. Serial z uniwersum League of Legenda nowym hitem Netflixa

Na Netflixie co jakiś czas pojawia się produkcja, która zdobywa powszechne uznanie i spory rozgłos w Internecie - wygląda na to, że mamy już zwycięzcę tego miesiąca. 

League of Legends to potężna marka, dla której nadszedł najwyższy czas, aby wyjść poza ramy branży gier wideo - w tym miejscu Riot zrobił już wszystko, co się tylko dało. Pierwsze kroki już poczyniono i mam tu na myśli serial "Arcane", który zadebiutował w tym miesiącu na Netflixie. Zwiastuny zapowiadały kapitalną produkcję, a pierwsze odcinki już trafiły na platformę. Jak wrażenia? 

Wygląda na to, że wyśmienicie! Media społecznościowe zalała fala zachwytów nad nową animacją na platformie, a ludzie nie kryją tego, iż są pod wrażeniem najnowszej produkcji. Co więcej, wygląda na to, że kapitalnie bawią się także osoby, które z "LOL-em" nie miały wcześniej nic wspólnego. Jeśli chodzi o szeroki obraz odbioru, najlepiej zdradzają to wyniki na agregatorach ocen. 

Na Rotten Tomatoes rezultat po pierwszych trzech epizodach jest bliski perfekcji. Wszyscy recenzenci wystawili maksymalną notę, a wśród ocen widzów aż 98% ma wydźwięk pozytywny (przy 1131 głosach). Bardzo dobry wynik. Bardzo dobrze jest także na Metacriticu, gdzie projekt oceniło 197 użytkowników. Średnia z ich not wynosi całe 9.1 na 10. Jak więc widać, bardzo podobnie. I jeśli tylko kolejne odcinki okażą się podobnie jakościowe, prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia z nowym hitem Netflixa. Obecnie można napisać tylko jedno - zdecydowanie warto czekać. 

Źródło: https://www.metacritic.com/
https://www.rottentomatoes.com/

Tagi: Arcane League of Legends LOL netflix serial