Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.11.2021 14:01
Battlefield 2042 ze skórką „rosyjskich terrorystów”?
1387V

Battlefield 2042 ze skórką „rosyjskich terrorystów”? Gracze z Ukrainy domagają się zmian w grze

Następni gracze logują się na serwery najnowszej gry DICE i część zainteresowanych domaga się od szwedzkiego studia zmiany jednego ze skinów. Twórcy dodali do Battlefielda 2042 skórkę „Little Green Men”, która ma bezpośrednio odnosić się do aneksji Krymu przez Rosję.

Battlefield 2042 od premiery oferuje graczom dostęp do 10 specjalistów, którzy mogą zdobywać różne bronie oraz skórki. Szczerze mówiąc w strojach żołnierzy nie widziałem żadnych wyjątkowych skinów, ale fani z Ukrainy dostrzegli niespodziewaną sytuację.

Szwedzkie studio DICE postanowiło dodać do Battlefielda 2042 skórkę „Little Green Man”, która według ma bezpośrednio odnosić się do wydarzeń z 2014 roku.

„@EA @EA_DICE czy nie przeszkadza Wam żartobliwe umieszczanie rosyjskich terrorystów, którzy okupowali część mojego kraju? Dlaczego by nie dodać do tego jednostek isis lub talibów?”

Gracz przedstawił dwa źródła z Wikipedii, które potwierdzają, że zwrot „Little Green Men” oraz wygląd samych żołnierzy jest nawiązaniem do aneksji Krymu przez Rosję. Pojawia się tutaj mała zmiana „Men” na „Man”, jednak łatwo wyłapać kontekst.

„Sformułowanie „Little Green Men” odnosi się do zamaskowanych żołnierzy Federacji Rosyjskiej w nieoznakowanych zielonych mundurach wojskowych i mających przy sobie nowoczesną rosyjską broń wojskową oraz wyposażenie, którzy pojawili się podczas kryzysu ukraińskiego w 2014 roku”.

DICE na pewno powinno zareagować na wiadomości, ponieważ kolejni gracze domagają się zmiany skórki i wyjaśnienia, dlaczego zdecydowano się ją dodać do produkcji.

Źródło: Twitter: Waggle_ua

Tagi: Battlefield 2042 DICE Electronic Arts