Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.11.2021 12:36
GTA The Trilogy zostało usunięte z PC przez tajne dokumenty
6688V

GTA The Trilogy zostało usunięte z PC przez tajne dokumenty. Gracze odkrywają sekrety studia Rockstar

Rockstar od wczoraj nie pozwala graczom z PC grać w GTA The Trilogy The Definitive Edition, ponieważ deweloperzy nie zabezpieczyli plików. Firma najwidoczniej próbuje naprawić sytuacje, ale osoby, które dorwały się do produkcji potwierdzają – w kodzie znajduje się prywatna dokumentacja studia Rockstar.

Od ponad 12 godzin nie działa platforma Rockstar na PC, a klienci Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition nie mają dostępu do kupionej produkcji. Fani nie bez powodu krytykują działania firmy, ale okazuje się, że deweloperzy mogą mieć znacznie większy problem.

Część graczy pobrało pełną wersję GTA The Trilogy The Definitive Edition i teraz odkrywają jej sekrety – okazuje się, że wszystkie utwory z każdej części kolekcji są dostępne w grze, ale po prostu są wyłączone. Autorzy zestawu opracowali mały skrypt, który uniemożliwia włączanie wybranych piosenek.

To jednak dopiero początek niedogodności – według Vadim M (osoba zajmująca się przeglądaniem plików z GTA) kod GTA The Trilogy The Definitive Edition ma zawierać niezabezpieczoną wersję pliku main.scm, który zawiera wszystkie skrypty z GTA III, GTA Vice City i GTA San Andreas.

Vadim M opisuje to znalezisko jako „Święty Graal”, ponieważ zainteresowany dotarł do wewnętrznych dokumentów oraz wyciętej zawartości. W pliku znajdują się nawet notatki pracowników Rockstar North z czasu opracowania oryginalnych gier.

Jest to wielki błąd zespołu, który pracował nad GTA The Trilogy The Definitive Edition, ponieważ wszystkie studia strzegą takich tajemnic.

„Dla tych, którzy nie rozumieją, jest to w zasadzie Święty Graal dla tych, którym zależy na rzeczach „za kulisami”. Możemy zobaczyć, co zostało wycięte w misjach/skryptach i przeczytać notatki Rockstar North z tamtej epoki”.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/as-gta-trilogy-pc-is-pulled-dataminers-discover-it-contains-missing-music-and-holy-grail-dev-notes/

Tagi: Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition Rockstar Take-Two Interactive