Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.11.2021 08:49
Forza Horizon 5
1125V

Forza Horizon 5 śrubuje fantastyczny wynik. Już 6 mln graczy odwiedziło Meksyk

Nie minął tydzień od premiery Forza Horizon 5, a już 6 mln graczy wyruszyło do Meksyku, by przekonać się, jakie atrakcje przygotowali twórcy z Playground Games. To wielki sukces Xbox Game Studios.

Xbox Game Studios zapewniło już wiele ciekawych tytułów, ale Forza Horizon 5 to zdecydowanie największy sukces wewnętrznych zespołów Microsoftu. Grę jeszcze przed premierą sprawdziło blisko 1 mln graczy, a teraz kolejni kierowcy napływają do Meksyku.

W dniu premiery najnowszą Forzę sprawdziło ponad 4,5 mln zainteresowanych, ale wynik ten został już znacząco poprawiony – najnowsze wyścigi Microsoftu wypróbowało już ponad 6 mln graczy. Jest to wielki sukces korporacji z Redmond.

Sytuację skomentował Aaron Greenberg, szef marketingu Xboksa:

Aaron Greenberg: „Wszyscy jesteście niesamowici, nie tylko ustanowiliśmy rekord największej premiery w historii Xbox Game Studios, ale już teraz odnotowaliśmy ponad 6 milionów graczy i liczba w naszym tygodniu premiery wciąż rośnie! #ForzaHorizon5”

Don Joewon Song: „Ogromne gratulacje dla @WeArePlayground #ForzaHorizon5 został wydany w tym tygodniu i przekroczył już 6 MILIONÓW GRACZY!!!

To jest szalone!!!”

Możemy podejrzewać, że w najbliższych dniach tytułem Microsoftu zainteresują się kolejni gracze, którzy sprawdzą, jak wygląda najnowszy festiwal. Gra Playground Games jest dostępna na Xboksach Series X|S, Xboksie One i PC.

Sprawdźcie naszą recenzję Forzy Horizon 5 i zerknijcie na poradnik.

Źródło: Twitter: aarongreenberg

Tagi: Forza Horizon 5 PlayGround Games Xbox Game Studios