Far Cry 7 w formie gry-jako-usługi? Seria straciła swojego producenta

Gry (plotka)
1894V
Far Cry 7 w formie gry-jako-usługi? Seria straciła swojego producenta
Wojciech Gruszczyk | 11.11.2021, 20:15

Jeden z najbardziej doświadczonych twórców zajmujących się serią Far Cry odszedł z Ubisoftu. Dan Hay nie będzie dłużej rozwijał serii, przy której pracował od Far Cry 3. To duży cios dla francuskiej korporacji.

Andy Robinson z VGC potwierdził, że najbardziej doświadczony twórca serii Far Cry odszedł z Ubisoftu. Dan Hay przez 10 lat i 10 miesięcy pracował dla francuskiej korporacji – deweloper dołączył do firmy, by zająć miejsce producenta Far Cry 3 i następnie pełnił tę funkcję przy takich odsłonach jak Far Cry Blood Dragon, Far Cry 4, Far Cry Primal, Far Cry 5 i Far Cry New Dawn.

Dalsza część tekstu pod wideo

Ubisoft wydał krótkie oświadczenie, w którym podkreślił, że Dan Hay stworzył jedną z „najpopularniejszych gier w historii Ubisoftu”, ale aktualnie deweloper nie potwierdził, co zamierza robić. Możemy mieć jednak pewność, że twórca z takim CV nie będzie narzekał na brak ofert – choć pewnie dołączy on od razu do nowego zespołu lub stworzy swoje studio.

Sytuację skomentował także Jeff Grubb z Venturebeat, który wspomniał, że Dan Hay „do momentu odejścia z firmy pracował nad kolejną odsłoną serii”twórcy mają tym razem „wprowadzić na rynek Far Cry w formie gry-jako-usługi”, która będzie podobna do nadchodzącego Assassin's Creed Infinity.

Już w październiku pojawiły się przecieki, według których Far Cry 7 ma postawić na rozgrywkę sieciową. Ubisoft chce podobno całkowicie odświeżyć serię.

Źródło: https://venturebeat.com/2021/11/11/far-cry-creative-director-dan-hay-is-leaving-ubisoft/ https://www.videogameschronicle.com/news/far-crys-boss-has-left-ubisoft/

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper