Iza Łęcka Iza Łęcka 08.11.2021 12:27
Battlefield 2042
1372V

Battlefield 2042 z małą liczbą broni na start? Gracze krytykują DICE

Pierwsi gracze już w tym tygodniu otrzymają możliwość sprawdzenia najnowszej strzelanki DICE. Najnowszy przeciek wskazuje jednak, że niektórzy sympatycy marki mogą odczuć spory niedosyt, a wszystko za sprawą udostępnienia mniejszego arsenału niż pierwotnie zakładano.

Battlefield 2042 niewątpliwie należy do jednej z najbardziej wyczekiwanych pozycji drugiej połowy 2021 roku. W ostatnich tygodniach DICE pokazało ogromne mapy i odniosło się do kwestii specjalistów, natomiast Electronic Arts potwierdziło, że zainteresowanie betą było bardzo duże – w testach uczestniczyło 7,7 mln graczy. Dzięki dostępowi do EA Play (również w ramach Xbox Game Pass Ultimate) już za kilka dni fani strzelania będą mieli okazję sprawdzić, co przygotowało szwedzkie studio.

Najnowsze niepotwierdzone doniesienia zwiastują jednak sytuację, która niekoniecznie przypadnie do gustu odbiorcom dobrze zaznajomionym z poszczególnymi odsłonami Battlefielda. Jeden z użytkowników Reddita zamieścił zrzut rzekomo prezentujący cały zestaw udostępnionych broni, a kompletny arsenał liczy 22 sztuki (wśród nich znalazł się także LGM oraz karabin szturmowy). Już teraz wielu graczy wyraża swoje niezadowolenie i podkreśla, że przygotowany komplet jest poniżej oczekiwań, a decyzja jest rozczarowująca – warto dodać, że w Battlefield 5 można było sprawdzić ponad 25 rodzajów broni.

Pamiętajmy jednak, że DICE oraz Electronic Arts w Battlefield 2042 postawili na doświadczenie sieciowe – już w sierpniu deweloperzy zdradzili, że mają rozbudowane plany na całą serię. Możemy zatem przypuszczać, że arsenał zostanie znacząco powiększony wraz z kolejnymi aktualizacjami, które mają uatrakcyjnić rozgrywki.

Battlefield 2042 bronie wyciek

Źródło: https://gamerant.com/battlefield-2042-low-weapon-count-leak/

Tagi: Battlefield 2042 DICE Electronic Arts