Iza Łęcka Iza Łęcka 08.11.2021 10:26
Forza Horizon 5 i Age of Empires 4 na szczycie globalnych bestsellerów
1131V

Gry Microsoftu podbiły Steam. Forza Horizon 5 i Age of Empires 4 na szczycie globalnych bestsellerów

Gigant z Redmond w ostatnim czasie może się poszczycić premierami swoich dwóch produkcji AAA na konsolach oraz PC,  które cieszą się niemałą popularnością wśród graczy. Pozycje Playground Games oraz Relic Entertainment podbiły ranking Steam, chociaż są jednocześnie dostępne w abonamencie Xbox Game Pass.

Pod koniec października na rynku zadebiutował Age of Empires 4, tymczasem już jutro Forza Horizon 5 wyruszy z piskiem opon do Meksyku – wskazane gry Microsoftu w ostatni weekend rządziły również na Steam, ciesząc się bardzo wysoką sprzedażą.

Już wcześniej informowaliśmy o przedpremierowym sukcesie najnowszej odsłony wyścigów, jednak warto zwrócić uwagę, że gracze zainteresowali się nie tylko edycją z Xbox Game Pass (klienci mogą dokupić wczesny dostęp do wersji z usługi za 179,10 zł), ale również na platformie Valve tytuł zaliczył znakomity start.

„Uwielbiam patrzeć na @ForzaHorizon 5 i @AgeOfEmpires IV na szczycie sprzedaży @Steam przez cały tydzień. Jest to szczególnie imponujące, biorąc pod uwagę, że oba te tytuły są dostępne w Game Passie”.

Aaron Greenberg podkreśla, że mamy do czynienia z naprawdę dużym wyróżnieniem dla Microsoftu. Mimo iż tytuły są dostępne w ramach popularnej usługi, zainteresowanie jest na tyle duże, że gry amerykańskiego producenta zdominowały ranking sprzedaży.

Sprawdźcie nasze recenzje Forza Horizon 5 i Age of Empires 4.

Źródło: Twitter: aarongreenberg/
https://store.steampowered.com/search/?os=win&filter=globaltopsellers

Tagi: Age of Empires IV Forza Horizon 5 Microsoft Steam