Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 07.11.2021 11:30
MCU x DCEU crossover
2442V

MCU i DCEU w crossoverze? Dwayne Johnson widzi opcje na skrzyżowanie uniwersów

Marvel Cinematic Universe oraz DC Extended Universe działają niezależnie od siebie i w zasadzie łączy je jedynie to, że bazują na powieściach komiksowych. Popularny "The Rock" widzi jednak opcję na ich splecenie. 

Kinowe adaptacje komiksowych historii rządzą w kinie od kilku lat i zazwyczaj to właśnie one osiągają najlepsze wyniki finansowe. I choć znacznie lepiej wypada pod tym względem Marvel Cinematic Universe od Disneya, to DCEU od Warner Bros. również nie ma się czego wstydzić. W obu przypadkach czeka nas jeszcze sporo przyjemności w bliższej i dalszej przyszłości. 

Niektórzy jednak idą krok dalej i jedną z takich osób jest popularny aktor, Dwayne Johnson. Ów zasili niedługo szeregi Kinowego Uniwersum DC, wcielając się w postać Black Adama. W niedawnym wywiadzie przedstawił jednak swoją dość nietypową perspektywę na przyszłość komiksowych adaptacji. Zdradził, że - jego zdaniem - byłoby sensownie je połączyć i wspomniał nawet aktorów, którzy mogliby się do tego przyczynić: 

Zwróciłem się do Ryana [Reynoldsa - przyp. red.] i Gal [Gadot - przyp. red.] i powiedziałem, że powinniśmy stworzyć crossover. Możemy być tymi, którzy będą mogli to urzeczywistnić. Zobaczymy co się stanie.

Oczywiście brzmi to najwyżej jak odległa fantazja, ale należy pamiętać, że nawet w komiksach mieliśmy do czynienia z crossoverami (najbardziej popularnym jest prawdopodobnie "Superman vs. The Amazing Spider-Man" z lat 70. ubiegłego wieku). Mimo tego nie spodziewam się, aby Kevin Feige był chętny na takie mieszanie światów. Co więcej, samo połączenie Deadpoola i Wonder Woman wydaje się... Dość nietypowe. Co myślicie?

Źródło: https://comicbook.com/movies/news/dwayne-johnson-says-he-gal-gadot-and-ryan-reynolds-can-make-marvel-and-dc-crossover-film-happen/

Tagi: DCEU Dwayne Johnson gal gadot MCU ryan reynolds