Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.11.2021 18:55
Encodya
492V

Encodya debiutuje na kolejnych urządzeniach. Cyberpunkowa przygodówka jest dostępna na konsolach

Kolejni gracze mogą zapoznać się z cyberpunkową przygodówką point-and-click. Encodya trafiła dzisiaj na sprzęt Sony, Microsoftu oraz Nintendo i opowieść powinna szczególnie zainteresować fanów gatunku. Zobaczcie zwiastun premierowy.

Encodya kilka miesięcy temu trafiła na komputery osobiste, ale od dzisiaj z przygodówką point-and-click zapoznacie się także na PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switchu. Tytuł jest również dostępny na PS5 i XSX|S za sprawą wstecznej kompatybilności.

Deweloperzy w tym wypadku postanowili rozwinąć koncepcję krótkometrażowego filmu animowanego „Robot Will Protect You” przekształcając projekt w pełnoprawną grę. Produkcja przedstawia historię młodej, osieroconej dziewczyny imieniem Tina, a akcja została umiejscowiona w „Neo Berlinie” w 2062 roku. 9-latka ma duże wsparcie, ponieważ towarzyszy jej potężny, mechaniczny przyjaciel – SAM-53. To właśnie ten duet musi zająć się uratowaniem całego świata.

„Przygody Tiny i SAM-a-53 odbywają się w różnorodnych lokacjach, a każda z nich wypełniona jest przedziwnymi robotycznymi stworzeniami, a także groteskowymi postaciami ludzkimi. Rozwiązując zagadki i wymieniając ze sobą spostrzeżenia na temat otaczającego ich świata, odkrywają, co znaczy żyć pełnią życia w świecie, który zdaje się pozbawiać każdego sensu istnienia. ENCODYA stara się uchwycić uroczy i pełen zadumy styl Studia Ghibli łącząc go z bladerunnerowym klimatem i otoczeniem”.

Studio postanowiło stworzyć „list miłosny do klasyki gatunku”, a w samej pozycji znajdziemy wiele odwołań do najlepszych point-and-clicków. Gra podejmuje takie tematy, jak kseno- i robofobia, kultura influencerska, walka klas i wpływ megakorporacji na kształtowanie rzeczywistości.

Tak prezentują się cechy główne Encodya:

  • Eksploruj mroczny, cyberpunkowy świat gry ENCODYA w 2,5D, wcielając się w jedną z dwóch grywalnych postaci - Tinę lub SAM-a 53
  • Porozmawiaj z 34 postaciami, które zapewniają grze bogatą, ekscytującą i różnorodną historię
  • Wybierz się na podróż po ponad 100 lokacjach, przepełnionych zakątkami czekającymi aż je odkryjesz i wyeksplorujesz
  • Losowo generowane zagadki zapewnią unikatowe doznania i stawią Ci spore wyzwanie
  • Naciesz oczy przerywnikami filmowymi i futurystyczną oprawą graficzną, które nadają grze niepowtarzalnego charakteru
  • Zagłęb się w świat gry ENCODYA dzięki specjalnie stworzonej na potrzeby tego tytułu ścieżce dźwiękowej
  • Każda z napotkanych postaci posiada dubbing wykonany przez profesjonalnych aktorów, którzy tchnęli życie w Twoich przyjaciół i… wrogów

Encodya jest dostępna w cenie od 120 do 135 zł, a na wybranych platformach znajdziecie także 20% zniżkę. Dodatkowo na Steam wylądowało specjalne wydanie „Save the World”, które obok gry proponuje graczom także artbook, ścieżkę dźwiękową do pobrania, tapety oraz materiały filmowe z produkcji gry. Dochody ze sprzedaży tej edycji zasilą Plan International, organizację charytatywną zajmującą się ochroną praw dzieci i promowaniem równości szans wobec dziewcząt.

Źródło: Informacja prasowa: bettergamingagency

Tagi: Encodya zapowiedź zwiastun