Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.11.2021 15:25
Everspace 2
411V

Everspace 2 otrzyma polską lokalizację. Twórcy ponownie ulepszają grę

Everspace 2 to kolejna produkcja, która otrzyma polską lokalizację. Twórcy doceniają rodzimą społeczność i chcą poprawić doświadczenie graczy, więc potwierdzono prace nad tłumaczeniem. Teraz dodatkowo możemy zapoznać się z aktualizacją Khaït Nebula: Stranger Skies.

Everspace 2 zadebiutowało we wczesnym dostępie w Xbox Game Pass oraz na PC, a deweloperzy stale pracują nad rozbudowaniem produkcji. Pełna premiera gry odbędzie się dopiero w 2023 roku, ale gracze mogą systematycznie cieszyć się nowościami.

Khaït Nebula: Stranger Skies zapewnia zainteresowanym możliwość odwiedzenia „najdziwniejszego do tej pory systemu gwiezdnego”, który skrywa wiele tajemniczych artefaktów, dziwacznych stworzeń oraz ekscytujących wskazówek dotyczących historii pierwotnej rasy znanej jako The Ancients.

Deweloperzy za pomocą propozycji kontynuują wcześniej rozpoczętą opowieść, a zarazem pozwalają odkryć zupełnie nową frakcję, obce formy życia i dodatkowego towarzysza. Gracze otrzymali także dostęp do zupełnie nowej klasy statku, profitów czy też kolejnych zagadek.

„Nawigator Khala dołącza do drużyny po tym, jak spotkamy ją w głównej linii fabularnej. Pochodzi z poprzednio nie spotykanej przez nas obcej rasy i wnosi do załogi wyjątkowe umiejętności, odblokowuje dodatkowe dane na mapie gwiazd a także tworzy węzły do podróżowania skrótami przez bezmiar kosmosu, innymi słowy: odblokowuje punkty szybkiej podróży!”

Twórcy ujawnili również, że kolejna duża aktualizacja gry jest zaplanowana na wiosnę 2022 roku i w tym wypadku gracze mogą liczyć na kolejny system gwiezdny – choć ten nie zostanie powiązany z nową fabułą. Autorzy opracowują także end-game i trzecią podklasę lekkich myśliwców.

To jednak nie koniec, ponieważ potwierdzono, że Everspace 2 otrzyma UI i napisy w języku polskim. Konkretne szczegóły łatki zostaną przedstawione w przyszłości.

​​​​​​​

Źródło: Informacja prasowa: Kool Things

Tagi: Everspace 2 Rockfish Rockfish Games