Bloober Team opracowuje „next-genową” grę z Rogue Games. Twórcy Medium szykują tajną produkcję

Gry
788V
Bloober Team opracowuje „next-genową” grę z Rogue Games. Twórcy Medium szykują tajną produkcję
Wojciech Gruszczyk | 05.11.2021, 14:55

Bloober Team ma bardzo ambitne plany i najwidoczniej współpraca z Rogue Games pomoże zespołowi z Krakowa zaoferować graczom kolejną produkcję. Twórcy Medium i Blair With rozwijają nową grę z Rogue Games.

Bloober Team we wrześniu potwierdził prace nad tajnym tytułem, a zarazem zapowiedział bardzo ambitne plany. Twórcy chcą w ciągu 5 najbliższych lat przeskoczyć do pierwszej ligi deweloperów, by móc porównywać się do między innymi Naughty Dog.

Jak się okazuje, Bloober Team nie chce jedynie opracowywać gier na własny rachunek, więc deweloperzy nawiązali współpracę z wydawcą Rogue Games, by wspólnie opracować niezapowiedziany projekt. Będzie to next-genowa produkcja zmierzająca na konsole oraz PC.

Piotr Babieno, prezes Bloober Team, nie ukrywa zadowolenia:

„Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani współpracą z Rogue przy tym niesamowitym projekcie. Jesteśmy dumni z tego, że tworzymy gry, które przekraczają granice oryginalności i immersji i jesteśmy zachwyceni, że możemy współpracować z firmą, która podziela naszą wizję”.

Matt Casamassina, dyrektor generalny Rogue Games, wspomniał, że jego zespół od dawna podziwiał prace Bloober Team, więc z wielką przyjemnością firmy razem stworzą nową pozycję:

„Od lat podziwialiśmy mroczne i wspaniałe gry Bloober, więc od razu wiedzieliśmy, że są jedynym zespołem, który może oddać sprawiedliwość tej szalonej, fajnej koncepcji. Dzisiaj to nie jest ten dzień - niezapomniane, oryginalne, świetne produkcje wymagają czasu i troski, aby je stworzyć - ale nie możemy się doczekać, by ogłosić szczegóły tego projektu w późniejszym terminie”.

Nie otrzymaliśmy aktualnie żadnych szczegółów dotyczących projektu, ale biorąc pod uwagę charakter Bloober Team – raczej możemy spodziewać się horroru. Twórcy od lat zajmują się tym gatunkiem, ich przygody osiągają coraz to większą popularność, więc zespół będzie mógł wykorzystać swoje doświadczenie opracowując nowy tytuł.

Źródło: https://gamingbolt.com/bloober-team-teaming-with-rogue-games-on-next-gen-title-for-pc-and-consoles

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper