Iza Łęcka Iza Łęcka 05.11.2021 13:29
Final Fantasy VII: The First Soldier,
910V

Final Fantasy VII The First Soldier na efektownym openingu. Square Enix promuje produkcję

Pozostało coraz mniej czasu do premiery nowej pozycji mobilnej czerpiącej garściami z potencjału uwielbianego przez wielu graczy Final Fantasy VII. Twórcy przedstawili rozbudowany materiał wprowadzający do rozgrywki i zachęcają użytkowników do rejestracji.

Final Fantasy to marka, której nie trzeba przedstawiać chyba żadnemu graczowi. W tym roku mija 24. rocznica od premiery FFVII na pierwszym PlayStation, jednak wielu sympatyków nie tylko poznało już oryginał, ale miało okazję sprawdzić chociażby debiutujący w 2020 roku Final Fantasy VII Remake czy wersję INTERGRADE, gdzie poznaliśmy perspektywę Yuffie. Oprócz kolejnych rozwijanych epizodów, Japończycy jeszcze mocniej pragną korzystać z cenionego IP.

W pierwszej połowie roku Square Enix potwierdziło doniesienia dotyczące bardziej śmiałego wkroczenia na rynek gier mobilnych, zapowiadając między innymi Final Fantasy VII The First Soldier. Gra zadebiutuje 17 listopada i przeniesie śmiałków do wydarzeń rozgrywających się 30 lat przed fabułą znaną z Final Fantasy VII, a bitwy rozgrywać się będą w Midgarze. Pragnąc dołączyć do oddziału żołnierzy korporacji Shinra, śmiałkowie będą musieli udowodnić swoją wartość w walce o przetrwanie z innymi kandydatami.

W propozycji mobilnej, oprócz typowej rozgrywki battle royale, nie zabraknie elementów zaczerpniętych z dobrze znanej marki. Gracze będą mogli korzystać nie tylko z rozbudowanego arsenału rozmaitych broni, ale również z magii oraz materii przywołujących Sommony. Co więcej, oprócz rywalizacji z innymi uczestnikami, zostaniemy zmuszeni do walki z tradycyjnymi przeciwnikami z Final Fantasy, a pokonanie ich pozwoli na zdobycie wyższego poziomu postaci, co z kolei zwiększy jej ogólne statystyki w danym meczu. Deweloperzy mają zaoferować możliwość dotykowego sterowania, jak również wsparcie bezprzewodowych kontrolerów.

Final Fantasy VII: The First Soldier zmierza na urządzenia z systemami iOS oraz Android i będzie dostępne za darmo. Square Enix nie podzieliło się jeszcze szczegółami dotyczącymi mikrotransakcji, jednak zaprezentowało klimatyczne intro, które możecie zobaczyć poniżej.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Ateam Final Fantasy VII: The First Soldier Square Enix