Kontrolery N64 dla Switch wyprzedane po kilku dniach od premiery. Na świeże dostawy długo poczekamy

Gry
1072V
Kontrolery N64 dla Switch wyprzedane po kilku dniach od premiery. Na świeże dostawy długo poczekamy
Bartosz Dawidowski | 03.11.2021, 12:37

Nintendo dopiero co wprowadziło do sklepów kontrolery typu Nintendo 64 dla Switch. Niestety okazuje się, że towar został już wyprzedany w większości sklepów.

Oficjalny sklep Nintendo w Wielkiej Brytanii, USA czy w Niemczech już zgłasza niedostępność kontrolerów w stylu Nintendo 64 dla konsoli Switch. Urządzenia zostały dopiero co wprowadzone na rynek - premiera tych padów odbyła się 25 października 2021 r. Nintendo informuje, że kolejna dostawa tych akcesoriów odbędzie się dopiero w 2022 roku.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wygląda na to, że w związku z niedoborami elektronicznych komponentów Nintendo nie było w stanie wyprodukować odpowiedniej liczby tych retro kontrolerów. Japońska firma jeszcze przed premierą ogłosiła, że będzie ograniczać maksymalną sprzedawaną liczbę tych przedmiotów swoim klientom (na jedno konto mogły przypadać maksymalnie 4 kontrolery).

Dzisiaj pojawiły się wieści, że Nintendo ma poważniejszy problem, niż nostalgiczne akcesoria. Okazuje się, że tylko w aktualnym roku fiskalnym firma nie zdoła wyprodukować 6 mln egzemplarzy konsol Switch, czyli nie wypełni swojego planu w 20%. Prezes Nintendo już mówi o tym, że problemy mogą występować w dłuższej perspektywie czasowej. Toshiba prognozowała niedawno, że problemy z produkcją konsol mogą występować aż do 2023 r.

Źródło: własne

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper