Iza Łęcka Iza Łęcka 02.11.2021 12:54
Halo Infinite nowa mapa
707V

Halo Infinite na nowej rozgrywce. Studio pokazuje mapy, ale nie zamierza odświeżać znanych lokacji

Wielkimi krokami nadciąga debiut Halo Infinite, dlatego 343 Industries dzieli się kolejnymi szczegółami dotyczącymi rywalizacji multiplayer. Entuzjaści preferujący sieciowe zmagania mogą spojrzeć na nową lokację nazwaną Streets.

Fani Master Chiefa odliczają dni do wielkiej premiery, natomiast 343 Industries coraz intensywniej promuje strzelankę. W ostatnim czasie sprawdziliśmy nowe materiały z gry, a Microsoft nie omieszkał przedstawić nowego, dopracowanego wyglądu osławionego Craiga.

Multiplayer Halo to jedna z jego wizytówek, za którą serię pokochało już wielu graczy. Deweloperzy z amerykańskiego studia zapowiedzieli jednak, że nie powinniśmy się spodziewać remake'ów map dobrze znanych z wcześniejszych odsłon. W Halo Infinite niektóre lokacje będą pod pewnymi względami przypominać klasyczne miejscówki, jednak nie będą to bezpośrednie porty. Powodów wskazanej decyzji jest kilka – przede wszystkim twórcy nie chcą stosować tych samych układów, a starsze mapy niekoniecznie będą pasować do nowego doświadczenia. Strzelanka ma odznaczać się świeżością.

W najnowszym wywiadzie dla redakcji IGN 343 Industries zapowiedziało pewne odstępstwo od tradycji. Deweloperzy nawiązywali do zrealizowanych już map i stwierdzili, że chcą im nadać poczucie „nieco nostalgicznej podróży”. Główny projektant poziomów trybu multiplayer, Cayle George, podkreślił, że chodzi przede wszystkim o duchowy restart z nadaniem nowych wrażeń i indywidualnego charakteru.

"Są pewne mapy, które pojawiały się w prawie każdej pojedynczej iteracji Halo. Nie powiedziałbym więc, że nigdy nie zrobilibyśmy remake'u, ale znowu, robimy duchowy restart, więc patrzymy na to, w jaki sposób możemy nadać im nasz własny charakter, nadal sprawiając, że poczujemy się trochę jak w nostalgicznej podróży, kiedy przez nie przebiegniemy. Próbowaliśmy już portów jeden do jednego. Nie działają one dobrze".

Co więcej, studio zaprezentowało także nową lokację – Streets to mapa asymetryczna, dopasowana do intensywnych i dynamicznych zmagań, która posiada wiele ciasnych zakrętów. Nowa propozycja jest przeznaczona do rozgrywek 4 vs. 4 w trybie Arena i możemy ją zobaczyć na poniższym materiale.

Źródło: https://www.windowscentral.com/halo-infinite-streets-multiplayer-map-revealed
https://www.windowscentral.com/halo-infinite-likely-wont-have-map-remakes
YouTube.com

Tagi: 343 Industries Halo Infinite Microsoft