Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022) ze szczegółami. Kampania, zupełnie nowy tryb i integracja z Warzone

Gry (plotka)
4743V
Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022) ze szczegółami. Kampania, zupełnie nowy tryb i integracja z Warzone
Wojciech Gruszczyk | 01.11.2021, 17:31

Napływają kolejne szczegóły przyszłorocznego Call of Duty: Modern Warfare 2. Istotnym elementem produkcji ma okazać się walka z kartelem narkotykowym, a deweloperzy liczą na wielką integrację z Call of Duty: Warzone.

Już kilka godzin temu prezentowaliśmy na portalu konkrety dotyczące Call of Duty: Modern Warfare 2 i Tom Henderson postanowił sprawdzić ujawnione informacje. Insider, który od miesięcy przedstawia przecieki dotyczące gier Activision oraz DICE, twierdzi, że opublikowane wcześniej szczegóły są po części „oparte na domysłach” i pochodzą z wczesnej wersji rozgrywki, która została opracowana na potrzeby wewnętrznych testów.

Informator potwierdził jednak, że akcja Call of Duty: Modern Warfare 2 ma skupić się na wojnie narkotykowej z kolumbijskim kartelem. Historia ma prezentować „bardziej brutalne podejście do kampanii z Modern Warfare (2019)” i w większości skupia się na walce w zwarciu, podejmowaniu trudnych decyzji i klasycznych momentach znanych z serii Call of Duty.

Do akcji powróci Task Force 141, więc możemy liczyć na znanych operatorów (w kampanii i trybie multiplayer), ale teraz specjaliści założą mundury w tygrysie paski i kapelusze boonie.

„Kampania w Modern Warfare 2 (2022) będzie dotyczyła kolumbijskich karteli. W większości przypadków ciężkie czołgi, jeepy i samoloty z poprzednich gier zostaną zastąpione wojskowymi łodziami i małymi helikopterami, które lepiej pasują do cichej infiltracji Task Force 141”.

Twórcy podobno całkowicie przebudowali system sztucznej inteligencji, a przeciwnicy mają teraz krzyczeć, przeklinać i podczas ostrzału reagować „bardziej realistycznie”. W grze (jak informowaliśmy wcześniej) ma pojawić się animacja zacinania broni, drżenie rąk postaci czy też inne elementy, które mają zapewnić lepsze doświadczenie.

Call of Duty: Modern Warfare 2 zostanie ponownie zintegrowane z Call of Duty: Warzone i zaoferuje graczom zupełnie nową mapę, która według źródeł będzie złożona z klasycznych lokacji z Modern Warfare 2.

„Lokacje z oryginalnego Modern Warfare 2 zostaną rozbudowane i połączone w jedną całość, tworząc nową, ogromną mapę. Prawdopodobnie znajdzie się na niej znacznie rozbudowana wersja Faveli, a także inne klasyczne areny, takie jak Afghan, Quarry, Terminal i Trailer Park”.

Tom Henderson nie może jeszcze potwierdzić, co wydarzy się z Calderą (mapa z Call of Duty: Vanguard) po premierze Call of Duty: Modern Warfare 2.

Insider wspomniał o jeszcze jednym, bardzo ważnym elemencie gry – Call of Duty: Modern Warfare 2 ma wprowadzić zupełnie nowy tryb, który rozegra się na arenie z Warzone'a i będzie przypominać Hazard Zone z Battlefield 2042. Jedno ze źródeł zasugerowało, że tajemniczy wariant rozgrywki może nawet zastąpić rozgrywkę z zombie – choć w tym wypadku może się jeszcze wiele wydarzyć.

„Nienazwany tryb gry, który podobno był przygotowywany od kilku lat, ma zobaczyć graczy walczących z kartelową sztuczną inteligencją wraz z przyjaciółmi, którzy będą próbowali wykonać misje oparte na celach na tej samej mapie MW2 Warzone”.

W przypadku trybu multiplayer, Call of Duty: Modern Warfare 2 ma zaoferować klasyczne doświadczenie, a nawet odświeżone mapy i bronie z poprzedniego Modern Warfare.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/modern-warfare-2-2022-details/

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper